Спецпредставник ОБСЄ Сайдік уник відповіді на питання про розведення сил в Петрівському

Поділитися
Спецпредставник ОБСЄ Сайдік уник відповіді на питання про розведення сил в Петрівському
Хоча підтвердив, що питання обговорювалося.

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі по Донбасу Мартін Сайдік відмовився коментувати узгодження дати поновлення розведення сил в Петрівськму Донецької області.

"Сьогодні сторони відновили розведення сил і засобів у Золотому і продовжили переговори про поновлення розведення в Петрівському", - заявив Сайдик журналістам після засідання ТКГ в Мінську, однак на уточнююче питання про конкретну дату відновлення розведення в Петрівському спецпредставник заявив: "Не можу сказати".

Водночас, коментуючи ситуацію з розведенням сил у Золотому, яке буквально три дні тому попало під обстріл, Сайдик зазначив, що розведення сил в Золотому у вівторок йде за планом.

"Вони ж тільки почали, я виходжу з того, що сьогодні все за планом", - додав він.

Селище Золоте в Луганській області поряд з населеним пунктом Петровське в Донецькій області. Вранці у вівторок, 29 жовтня, голова МЗС Вадим Пристайко повідомив про початок розведення сил і засобів поблизу Золотого на Луганщині. У штабі ООС цю інформацію спочатку спростовували.

Розведення в Золотому, Станиці Луганській (Луганська область) та Петрівському (Донецька область) неодноразово узгоджувалося в Мінську, але зривалося під час спроби реалізації. Влітку цього року війська розвели в районі Станиці Луганської, після чого на засіданні 1 жовтня Тристороння контактна група погодила розведення ще на двох ділянках на лінії зіткнення в Донбасі.

Відведення українських військ від лінії розмежування є однією з умов Кремля для проведення саміту в "Нормандському форматі". При цьому гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.

Проти відведення українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Перші вважають розведення капітуляцією у війні з Росією, другі побоюються розправи бойовиків після відходу українських військових зі своїх позицій.

Та президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку жителям "сірої зони" після відведення українських військових на позиції 2016 року. А голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за їх безпеку на поліцію і Національну гвардію, які разом із прикордонниками залишаться там після розведення.

Докладніше про реалізацію плану Зеленського щодо розведення військ в Донбасі та його наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі