Соціологи вже зафіксували народну підтримку планів влади змінити систему виборів

Поділитися
© diamatik.org
Донецька компанія Research&Branding Group провела дослідження громадської думки українців, яке показало повну підтримку планів влади провести парламентські вибори 2012 року за пропорційно-мажоритарною системою.

«Значна частина опитаних (42%) в цілому позитивно ставиться до проведення парламентських виборів в Україні у 2012 році за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, тоді як протилежне ставлення сформувалося у 24% респондентів, а 17% українців байдуже, за якою системою пройдуть парламентські вибори 2012 року», - йдеться в повідомленні Research&Branding Group.

Нагадаємо, що в лютому 2011 року соцопитування компанії TNS давало прямо протилежні результати - половина українців (48,9%) висловилася проти введення змішаної системи на парламентських виборах.

Згідно з даними Research&Branding Group, для більшої частини українців (44%) більш прийнятною виглядає мажоритарна виборча система. Змішану пропорційно-мажоритарну виборчу систему більш прийнятною для України вважає чверть (24%) опитаних, а кожен десятий (10%) залишається прихильником пропорційної виборчої системи.

У жителів України немає єдиної думки щодо формату участі в парламентських виборах політичних сил (партій та блоків):

- 39% респондентів вважають, що у виборах за партійними списками повинні брати участь виключно партії, а не блоки партій, тоді як прихильниками рівного права брати участь у виборах як партій, так і партійних блоків є 36% опитаних;

- у виборців немає єдиної думки щодо виборчого бар'єру для політичних сил: 21% опитаних вважають оптимальним 5%-й, 19% - 7%-й, а 16% - 3%-й виборчий бар'єр.

Для 47% українців важлива партійна приналежність кандидатів, що обираються за мажоритарними округами, тоді як приблизно стільки ж опитаних (43%) не вважають її важливою.

Більшість українців (52%) вважає, що кандидат-мажоритарник може висуватися як від політичної сили, так і шляхом самовисування, тоді як 28% опитаних вважають, що кандидат по мажоритарному округу повинен висуватися виключно від політичної сили.

Більшість українців (46%) негативно ставиться до участі у виборах як кандидата і по мажоритарному округу, і за партійним списком однієї й тієї ж людини, 20% опитаних ставляться до цього позитивно, а для 19% - це байдуже.

Більшість потенційних виборців (69%) не вважають для себе важливою можливість дострокового голосування на парламентських виборах, тоді як протилежної точки зору дотримується кожен п'ятий (19%) опитаний.

Дві третини українців (62%) вважають, що можливість дострокового голосування повинна надаватися виборцям тільки за наявності поважної причини і документа, що підтверджує її (путівка, відрядний лист, квиток на транспортний засіб на дату виборів тощо), тоді як 17% опитаних вважають, що проголосувати достроково повинні мати змогу всі бажаючі, незалежно від наявності поважної причини і документа, що підтверджує її.

Як повідомлялося, минулого тижня Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання закону про вибори народних депутатів. Законопроект від парламентської більшості пропонує суттєві зміни до виборчого законодавства. Зокрема, вводить пропорційно-мажоритарну систему, підвищує прохідний бар'єр для партій з 3% до 5%, вводить заборону на участь у виборах блоків тощо.

Компанія Research&Branding Group проводила опитування з 27 жовтня по 7 листопада 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю у 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі