«Що потрібно, аби люди вийшли на вулиці? Вони повинні мати чітке уявлення, заради чого зважуються на протест, яким має бути кінцевий результат. На «помаранчевий» Майдан люди вийшли за чесні вибори, за президента Ющенка. Підприємці недавно вийшли на площі за те, щоб скасувати Податковий кодекс. Вчителі - щоб їм підвищили зарплату. Тобто загальні гасла «Усі геть!» не спрацьовують. Потрібна конкретна мета», - сказала І.Бекешкіна в інтерв’ю виданню «Україна молода».
Крім того, вважає соціолог, для масових протестів мають бути керівники, яким люди довіряють. «Зараз українці довіряють локальним лідерам, які живуть поруч із ними, походять із їхнього середовища. За опитуваннями, зараз у нас немає жодного загальнонаціонального лідера, до якого була б довіра», - вважає І.Бекешкіна. (Слід зауважити, що нещодавні арабські революції не мали ніяких лідерів – ред.)
І.Бекешкіна наголосила, що спрогнозувати масові протести дуже важко. «Найвища готовність українців до виступів була зафіксована під час економічної ями в 1998 році, коли роками не видавали зарплати. Але люди не виходили на вулиці. Згодом ці настрої пішли на спад. А у 2004 році – взяли і вийшли», - сказала вона.
В той же час вона висловила побоювання, що акції протесту вже не вдасться спрямувати в спокійне русло. «Зараз українці дуже не задоволені життям. І це зрозуміло: рівень добробуту різко впав. А болісні і справді потрібні суспільству реформи ще не починалися. І чи почнуться перед виборами - це питання. Водночас люди бачать, як шикує влада - по суті, за рахунок простих смертних. Це може спричинити заворушення. І, на відміну від «помаранчевого» Майдану, люди вже не будуть слухати поміркованих політиків», - сказала І.Бекешкіна.