Сотні мільйонів бюджетних коштів на перемогу у виборах або як Секретар Харківської міськради Терехов використовував адмінресурс — BIHUS info

Поділитися
Сотні мільйонів бюджетних коштів на перемогу у виборах або як Секретар Харківської міськради Терехов використовував адмінресурс — BIHUS info © bihus.info
Від «сітки» картки харків’янина до мільйонів у дружні ЗМІ

Цієї неділі у Харкові пройдуть вибори. Майже усі аналітики сходяться на думці, що найвищі шанси очолити місто має секретар Харківської міськради Ігор Терехов. Але, як виявилося, його високий рейтинг у величезній мірі «оплачений» бюджетом міста. Про це говориться у новому розслідуванні BUHIS info.

Голосуйте, а не інвестуйте

25 вересня в приміщенні ККЗ «Україна», Ігоря Терехова висунули кандидатом в мери від партії «Блок Кернеса – Успішний Харків!».

Ввечері того ж дня у тому ж приміщенні відбувся міський форум «Молодь говорить». Заявлені теми для обговорення були: підприємництво, ІТ-тренди і медіа. Проте так як почесним гостем був Терехов, то фактично вся панельна дискусія за участю Терехова звелася до його виступу, в ході якого він агітував учасників вступати в його команду та «пройти вибори» з ним.

Пересічний харків’янин може не подумати, але форум провели за наші з вами кошти. На нього виділили понад 306 тис грн з бюджету. І навіть тут примудрилися «відпиляти» шматок: придбали 1500 масок по 4 грн/шт. Це в 5 разів дорожче, ніж зараз купують гуртові партії масок у Харківській області — середня ціна зараз 0,6-0,8 грн/шт.

Наступна подія, яку «очолив Терехов» відбулася 6 жовтня. Йдеться про форум «Харків: розвиток та інвестиції» на який витратили майже 900 тис. грн коштів платників податків. На івенті, який було організовано за бюджетні кошти для залучення інвестицій у місто — тимчасовий очільник міста та секретар міськради Терехов мав би всіма можливими способами закликати інвесторів вкладати гроші у Харків. Натомість кандидат у мери Харкова Терехов використав захід для пропаганди себе напередодні виборів.

Карта харків’янина

Цього літа Тереховим був презентований проєкт «Картки харків’янина». Міськрада пообіцяла зробити для мешканців міста персональні картки, які забезпечать покращений доступ до послуг — як муніципальних, так і комерційних. Простими словами — це знижки: починаючи від соціальних цін у деяких супермаркетах, аптеках та АЗС і закінчуючи безкоштовним відвідуванням Харківського зоопарку й пільговим проїздом у транспорті.

Вже влітку у школах почали збирати дані школярів – їм картка зокрема замінить учнівський проїзний.  Але разом з даними учнів збирали й персональні дані батьків. Так, до заяви на отримання «Картки харків’янина» треба було долучити батьківський паспорт і ідентифікаційний код. Це дало Терехову унікальну базу даних. А далі «посипалася» адресна і дуже точна допомога.

В історії з карткою, до речі, є ще один нюанс. Зазначені вище 42 млн грн – це, найвірогідніше, тільки початок. По-перше, замовлена кількість покриє хіба половину нинішнього населення міста, а по-друге — це тільки випуск самої картки. А звідки візьмуться ці знижки, які вона гарантує? Річ, яку часто не розуміють користувачі різноманітних пільг: немає нічого «безкоштовного», є система, коли за тебе повністю або частково платить місто з бюджетних же коштів. Як в випадку з «пільговим проїздом» пенсіонерів у транспорті.  Логічно припустити, що «Картка харків’янина» також буде функціонувати за системою компенсацій з бюджету. Але ці суми чиновники не поспішають оприлюднювати.

Політичний зоопарк

Минулого місяця запрошення в зоопарк почали безконтрольно роздавати під час зустрічей Терехова з місцевими мешканцями. При чому подібні зустрічі проводилися регулярно ще до офіційного висування Терехова як кандидата.

Кишенькові ЗМІ

Звичайно, кандидату Терехову було би приємно, якби про «Картку харків’янина» та інші «ініціативи Терехова» чули більше і краще. І тут на підмогу приходять ЗМІ.

В 2021-2025 Харківська міськрада запланувала виділити на підтримку КП «Газета «Харьковские известия» 88 млн грн фінансової допомоги. В 2021 році сума фіндопомоги уже склала 15 млн грн А міськрада отримує за ці гроші власний інформацій рупор, який не зламався навіть у процесі роздержавлення.

Крім того, з міського бюджету оплачують і спецвипуски газети. Наприклад, з інформацією про «картку харків’янина» та стратегією міста. Ці газети потім роздавали у харківських дворах разом з агітацією Терехова.

Ще гроші виділяються на наповнення вебсайту «Харьковские известия». На цьому сайті не лише розміщують компліментарні матеріали про Терехова, але й матеріали з ознаками «чорного піару» проти інших кандидатів в мери — суперників Терехова Михайла Добкіна та Аліни Мустафаєвої. Наприклад, матеріал «Лукашенко обвинил Добкина в финансировании акций протеста в Беларуси», де до заголовка додали фото Михайла Добкіна. Хоча виступ Лукашенка стосувався керівника компанії ЕРАМ Аркадія Добкіна, який навіть не родич харківського Добкіна.

Майстер на всі руки

Ще одна сфера, на якій активно заробляє політичні бали Терехов – це міські ремонти та реконструкції. Те, що й так має виконуватися щороку в плановому порядку, позиціонується як особиста заслуга керівника міста.

Для піару цієї діяльності залучили офіційні сторінки адміністрацій районів у соціальних мережах. Аудиторію залучали як могли. Дійшло до того, що зі шкіл дзвонили батькам учнів та наполегливо запрошували підписатися.

Майже кожен пост супроводжується інформацією, що ремонту робили за ініціативи Ігоря Терехова. Складається враження, що звернення до звичайних чиновників або депутатів міськради не має жодного сенсу, а КП працюють лише після звернення в.о. міського голови.

Кому ковід, а кому…

У липні виконком Харківської міськради прийняв рішення про надання одноразової допомоги підприємцям. Мова про матеріальну допомогу для 26 тис. харківських підприємців, які були змушені зупинити свою діяльність в період локдауну.  Загальна сума фінансової допомоги складе близько 52 млн грн. Перелік підприємців був складений на основі особистих заявок, які підприємці подавали через сервіс «Дія».

Хороша, без сумніву, ініціатива – якби не дивна затримка із виплатами. У міськраді нам повідомили, що перелік підприємців отримали від Харківської ОДА ще 22 червня. Рішення про виплати було прийняте ще у липні. Але виплати розпочалися аж у жовтні – за три тижні до дня голосування.

Крім того, у Харкові є такий інструмент як одноразова матеріальна допомога громадянам міста, які опинилися у складній життєвій ситуації. Цього року механізм отримання такої допомоги спростили. Варто відзначити, що надати допомогу можуть після звернення або до депутата міськради, або до міського голови.

Так ось, 1 депутат може допомогти лише 1 людині на суму до 5 тис грн. А ось очільник міста (чи його в.о. як нині) може приймати необмежену кількість звернень і надати матеріальну допомогу у розмірі від 3 до 10 тис. грн. На ці кошти можуть розраховувати люди, які потребують, наприклад, дорогого лікування. Крім того, цього року міська рада надає допомогу лікарям, вчителям, працівникам ЖКГ, які хворіють або перехворіли на коронавірус.

І як результат: цього року матеріальна допомога за письмовими зверненнями надана 10504 громадянам на суму 70 млн 823 тис грн. Сума за 9 місяців року – вже на 12 млн грн більше, ніж за весь минулий рік.

Нагадаємо, що введення "червоного" рівня епіднебезпеки у будь-якому регіоні України не впливає на проведення виборів. Зокрема, і на ті, що заплановані на неділю, 31 жовтня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі