"Я не можу коментувати те, що вам Ганна Соломатіна дала… Хай в рамках кримінальних розслідувань фахівці нададуть оцінку, щоб не було ніякого суб'єктивного тиску…. До Ганни Соломатіної в мене велика претензія в тому, що саме в неї залишилися документи… в неї є матеріали перевірок – вона їх не здала. Мабуть, після цього засідання я все ж таки прийду і складу робочу групу, комісію, щоб здійснити виїмку цих документів", – цитує Корчак "Українська правда".
При цьому вона додала, що спочатку документи мають отримати експертну оцінку, а до того вона не збирається коментувати "хворобливі уявлення якоїсь жінки".
"Я не використовую свою посаду, щоб зробити жертви. Я просто не хочу коментувати нерозумні, непрофесійні дії людини, яка пішла з Національного агентства, тільки в силу того, щоб не порушували проти неї дисциплінарне провадження", – додала Корчак, зазначивши, що 30 жовтня в НАЗК було порушено дисциплінарне провадження проти Соломатіної, а 31 жовтня вона звільнилася за власним бажанням.
Корчак стверджує, що Соломатіна під час перебування на посаді не виконала свої функції і не повідомила її про проблеми для вжиття заходів.
"Це людина, яка не організувала роботу департаменту. І ті факти, які вона зараз показує, – вона жодного факту не показала мені як керівнику органу. І якби я не втрутилася в роботу пані Димніч, яка проводила нібито якусь перевірку, і не дала офіційні доручення – і не отримали ви отой папірець, який немає ніяких законних підстав оформлення навіть", – додала вона.
Корчак зазначила, що в НАЗК проведуть власну перевірку, щоб "встановити дійсні обставини справ".
"Станом на сьогодні більшість матеріалів не підтверджується. І ще виникає питання, чи не вкрала Соломатіна документи з департаменту?", – заявила голова НАЗК, та додала, що Соломатіну можуть використовувати у корисливих цілях.
Нагадаємо, 14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.
На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.
Однак 17 листопада генпрокурор Юрій Луценко забрав у НАБУ резонансну справу про зловживання керівництва НАЗК та доручив СБУ розслідування кримінального провадження.