У неділю, 31 жовтня, в Україні проходять чергові місцеві вибори. Виборчі дільниці відкриваються о 8.00 і закриються о 22.00 за київським часом.
У неділю, 31 жовтня, в Україні проходять чергові місцеві вибори. Виборчі дільниці відкриваються о 8.00 і закриються о 22.00 за київським часом.Остаточні підсумки голосування мають бути підведені не пізніше 5 листопада.
Вибори проводяться за новим законом, який був прийнятий незадовго перед початком виборчої кампанії. Експерти вважають, що цей закон є недосконалим і надає перевагу партіям, що входять у правлячу коаліцію. Зокрема, це стосується дуже стислих термінів виборчої кампанії, механізму формування виборчих комісій, заборони на участь у виборах виборчих блоків.
Відмінною особливістю цих виборів є те, що вони вперше проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: одна половина депутатів місцевих рад обирається за партійними списками, друга - в одномандатних округах, хоча висувати кандидатів у цих округах можуть лише місцеві партійні організації.
За змішаною системою обираються депутати Верховної Ради Автономної республіки Крим, а також обласних, районних та міських рад. Водночас депутати сільських та селищних рад обираються за мажоритарною системою. Кандидатів на посаду міських голів можуть висувати тільки місцеві партійні організації, сільські та селищні голови балотуються як від партій, так і шляхом самовисування.
Для проведення виборів ЦВК сформувала 670 територіальних виборчих комісій різних рівнів: 24 обласних, 2 міські (Києва і Севастополя), 474 районних, 166 міських (міст обласного підпорядкування) та 4 районних у Севастополі комісій. Відповідно до закону, до складу цих комісій може входити від 9 до 18 членів, з них 15 мають бути представниками парламентських партій, 3 - від інших партій, які ЦВК визначив шляхом жеребкування.
Хоча законом не передбачена норма про пропорційне представництво всіх сил у керівництві цих комісій, ЦВК спочатку сформував його таким чином, що представництво провладних і опозиційних партій у них було збалансованим. Але до дня виборів в керівництві комісій відбулися значні зміни, в результаті чого цей баланс був порушений на користь провладних партій, в першу чергу Партії регіонів.
Тервиборчкоми, сформовані ЦВК, організували роботу більше 11 тис. територіальних виборчих комісій нижчого рівня - районних у містах, міських (міст районного значення, а також сільські і селищні тервиборчкоми).
Тервиборчкоми сформували більше 33 тис. дільничних виборчих комісій. В Україні налічується більше 36 млн. виборців.
Експерти висловлюють стурбованість тим, що виборці можуть заплутатися в бюлетенях, оскільки на виборчих дільницях їм будуть видані на руки до семи різних бюлетенів. При цьому в окремих населених пунктах кількість партій і кандидатів, внесених у бюлетені, складає більше 50-ти, а довжина бюлетеня перевищує 0,5 м.
Спостерігати за виборами будуть 490 міжнародних офіційних спостерігача і 1913 офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій.
На проведення виборів в держбюджеті на поточний рік передбачено 1032 млн грн.
Відповідно до закону про місцеві вибори, 31 жовтня не обираються депутати Київської міської ради та міський голова столиці, а також депутати Тернопільської обласної ради, оскільки вони були обрані на позачергових виборах, які пройшли після 2006 року.
Незадовго до початку виборчої кампанії в Києві, а також в інших великих міст, зокрема, в Харкові, Запоріжжі, Львові, Одесі міські ради прийняли рішення про ліквідацію районних рад. Тому вибори в них проводитися не будуть.
Згідно з чинною Конституцією, термін повноважень сільських, селищних і міських голів складає 4 роки.
У день виборів у ряді міст будуть проведені екзит-поли. Так, компанія Research & Branding Group заявила, що планує провести екзит-поли в Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Одесі, Вінниці.
Компанія GfK Ukraine на замовлення партії «Єдиний центр» планує провести всеукраїнський екзит-пол, в рамках якого буде проводитися опитування на 580 виборчих дільницях у всіх областях України, де відбуватимуться вибори обласних рад.Окремо будуть вивчатися підсумки голосування за кандидатів на посади міських голів Донецька, Харкова, Ужгорода, Луцька, Чернівців і Хмельницького. Крім того, партія «Сильна Україна» проведе свій екзит-пол у Донецькій області - в 27 містах обласного підпорядкування та 10 районних центрах.
За матеріалами "Інтерфакс-Україна"
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК