«Слуги народу» хочуть дозволити генпрокурору втручатися в справи НАБУ і САП - ЦПК

Поділитися
«Слуги народу» хочуть дозволити генпрокурору втручатися в справи НАБУ і САП - ЦПК
Також за пропозицією депутатів з підслідності НАБУ можуть прибрати низку справ щодо незаконного збагачення, збільшивши його поріг удесятеро

Народні депутати від фракції «Слуга народу» зареєстрували проєкт закону щодо забезпечення реалізації функцій прокуратури, який дозволить генеральному прокурору витребувати у НАБУ і САП матеріали справ.

Відповідний законопроєкт № 3009 зареєстрований у Верховній Раді 26 серпня. Зараз його направили на розгляд комітету, повідомляє «Центр протидії корупції».

У ЦПК наголошують, що поки САП є самостійним і незалежним підрозділом Генпрокуратури і генпрокурору за законом заборонено втручатися в їхню роботу. Тому законопроєкт несе серйозну загрозу для справ НАБУ і САП. ЦПК називає це спробою дати можливість генпрокурору втручатися в справи цих відомств.

Також в проєкті закону пропонують зробити обов'язковою участь прокурорів регіональної прокуратури при апеляційному перегляді судових рішень і прокурорів Офісу генпрокурора - при касаційному оскарженні. Це означає, що у справах НАБУ/САП обов'язково паралельно з прокурорами САП братимуть участь і регіональні прокурори.

Крім того, за пропозицією депутатів з підслідності НАБУ можуть прибрати ряд справ щодо незаконного збагачення, збільшивши його поріг в десять разів. Зараз таким порогом є сума трохи більше мільйона гривень, а згідно з проєктом, пропонується підвищити поріг до 10,5 млн гривень.

Нагадаємо,   Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення   26 лютого, під кінець каденції п'ятого президента Петра Порошенка. Суд визнав статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і суперечить принципу презумпції невинуватості.

Подання в КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали   59 народних депутатів   - членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" та "Воля народу".

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення була однією з вимог Плану дій з візової лібералізації ЄС і меморандуму співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Новий закон Зеленського про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення вступив чинності 28 листопада 2019 року

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі