За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах партію «Слуга народу» на виборах до обласних рад готові підтримати 16% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 12-15 вересня.
Партію «Опозиційна платформа – За життя» готові підтримати 11,9% респондентів, партію «Європейська солідарність» – 11,3%, партію «Батьківщина» – 8,2%.
5,8% респондентів, які визначилися, підтримають партію «За майбутнє», 4,7% - Радикальну партію, 3,7% - УДАР Віталія Кличка.
Згідно з результатами досліджень, за ВО «Свобода» готові голосувати 3,3%, за партію Шарія – 2,8%, за партію «Голос» – 2,2%, за партії «Пропозиція» та «Перемога Пальчевського» – по 2,1%, партію «Наш край» – 2,0%.
Найменший рейтинг наразі у партії «Сила і честь» – 1,5% та «Самопомічі" – 1,2%.
Уточнюється, що сумарний рейтинг інших партій, які беруть участь у місцевих виборах та були включені у список для дослідження, – 21,2%.
У дослідженні зазначається, що агрегований рейтинг партій на місцевих виборах є сумою усіх результатів політичних сил на виборах в обласну раду кожної області. Це означає, що респондент обирав зі списку, який був унікальним для кожної обласної ради (у Києві – міської ради). Сукупно в рейтинг потрапило 65 різних партій, з яких переважна більшість – місцеві партії, які балотуються в одну, або кілька обласних рад.
Якщо у виборах до Верховної ради України сумарний рейтинг п’яти основних партій, що представлені сьогодні у парламенті, становить 72%, то на місцевих виборах їх агрегований показник – 50%.
"У порівнянні з рейтингами політичних сил до Верховної Ради помітних електоральних втрат на місцевому рівні зазнають партії «Слуга народу», (26% «парламентського» рейтингу проти 16% «місцевого»), «Опозиційна платформа – за життя» (17% проти 12%), Європейська Солідарність (16% проти 11%), партія «Голос» (4% проти 2%), «Сила і честь» (4% проти 2%). Натомість спостерігається приріст у таких партій як «За майбутнє», «УДАР» «Пропозиція»", - повідомили соціологи.
Опитування проводилося з 12 по 15 вересня 2020 року серед населення України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення.
Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.