"Слуги народу" придумали, як розправлятися з неефективними міністрами

Поділитися
Ініціювати нову процедуру зможе певний комітет або 45 народних депутатів.

Фракції "Слуга народу" підготувала законопроєкт "Про інтерпеляції", який дозволить парламенту ставити питання про відповідальність міністрів та ініціювати їхню відставку, повідомила на своїй сторінці в Facebook заступник голови фракції Євгенія Кравчук.

За її словами, попри те, стаття 85 Конституції покладає на парламент функцію контролю над Кабінетом міністрів, на сьогодні відсутні законодавчі положення, які конкретизували б таке конституційне право.

"Вихід – процедура інтерпеляції. Це маловідоме українцям поняття і означає право парламенту підняти питання про відповідальність того чи іншого міністра... Ми вже підготували проєкт закону "Про інтерпеляції". Подяка Ользі Совгир і Галини Третьякової", - зазначила Кравчук.

Згідно з проєктом закону, ініціювати процедуру зможе певний комітет або 45 народних депутатів. Далі питання розглядається в профільному комітеті, а коли він дасть висновок - виноситься на пленарне засідання.

"Якщо рішення про незадовільну роботу члена Кабміну набирає 226 голосів, прем'єр-міністр протягом 15 днів зобов'язаний внести подання про його звільнення. У разі, якщо прем'єр не робить цього, питання включається до порядку денного парламенту без голосування, і парламент ухвалює рішення про звільнення міністра. Щодо міністрів оборони і закордонних справ – Рада рекомендує президенту звільнити їх, якщо дає негативну оцінку за результатами інтерпеляції", - пояснила депутат.

Також Кравчук зазначила, що Верховна Рада не може звільнити міністрів відразу з визнанням їхньоъ роботи незадовільною, оскільки відсторонення від цього процесу прем'єра призведе до порушення балансу між парламентом і урядом і буде порушенням Конституції, адже Україна є парламентсько-президентською республікою.

Читайте також: "Слуга народу" збрехала про відмову від держфінансування на користь медиків

Ще кілька тижнів тому голова політради партії "Слуга народу"Олександр Корнієнко в інтерв'ю ZN.UA поділився планами щодо змін законодавства про вибори. Необхідність цих змін політик пояснив необхідністю "структурувати політичний ландшафт" і не допустити загрози сепаратизму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі