Президент Словенії Борут Пахор запропонував Європейському союзу надати "особливий статус" Туреччини і Україні замість повноправного членства в ЄС. Виступаючи на 14-му стратегічному форумі в Блед у Словенії в понеділок, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав, що Пахор "рішуче" виступав за вступ Туреччини в ЄС до минулого року, передає турецьке агентство Anadolu.
Також Пахор запропонувати дати членство в ЄС країнам Західних Балкан.
"Я не знаю, чому передумали. Ймовірно, [президент Франції Еммануїл] Макрон і деякі інші. Але повинен бути принцип наступності держави, а також ЄС", - сказав Чавушоглу.
Туреччина подала заявку на членство в Європейському економічному співтоваристві (попередника ЄС) в 1987 році. Вона отримала право на членство в ЄС у 1997 році, а переговори про вступ почалися в 2004 році.
Однак переговори у 2007 році зайшли в глухий кут через заперечень адміністрації кіпріотів-греків, а також протидії з боку Німеччини і Франції.
У ході зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі 4 червня президент Володимир Зеленський підтвердив відданість України курсу на членство в НАТО і Євросоюзі, пославшись на відповідні норми Конституції.
У той же час, під час передвиборної кампанії і після неї Зеленський заявляв, що підтримує співпрацю з НАТО, але питання членства України в Альянсі вважає за необхідне винести на референдум.
Нагадаємо, 21 лютого набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.
У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.