Слідчий у справі Луценка не бачить підстав для зміни запобіжного заходу екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку.
Про це сьогодні у Верховній Раді заявив заступник генерального прокурора України Анатолій Пришко.
Він нагадав, що "з огляду на тяжкість злочину, систематичну неявку на виклики до слідчого, враховуючи неналежну поведінку Луценка" рішенням Печерського районного суду з 27 грудня 2010 року йому обрано запобіжний захід - утримання під вартою. За поданням слідчого, Апеляційним судом міста Києва термін утримання у СІЗО продовжено до 26 травня цього року. Зазначені рішення оскаржено, однак судами вищих інстанцій залишено чинними.
У даний час, повідомив заступник генпрокурора, обвинувачений Юрій Луценко завершив ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, однак його захисники І.Фомін, В.Орлов та І.Луценко, а також захисник іншого обвинуваченого в повному обсязі зі справою не ознайомилися. До Генеральної прокуратури України 6 травня від захисників Ю.Луценка надійшла заява про відмову в ознайомленні з матеріалами справи у зв'язку з незгодою щодо обраного останньому запобіжного заходу. Разом з тим, для оформлення відповідних процесуальних документів захисники досі до слідчого не прибули і відповідні протоколи не підписали. З огляду на це та на підставі ст. 218 Кримінального-процесуального кодексу Печерський районний суд міста Києва 29 квітня за поданням слідчого прийняв рішення про обмеження часу ознайомлення захисників Ю.Луценка з матеріалами кримінальної справи до 16 травня.
Екс-міністру інкримінується заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, і зловживання владою, яке було скоєно працівником правоохоронного органу. А саме, незаконне заволодіння бюджетними коштами у вигляді незаконно нарахованого одному з підлеглих і отриманого ним грошового утримання, вихідної допомоги у зв'язку зі звільненням, а також пенсії на загальну суму понад 238 тисяч гривень.
Окрім цього, Луценка звинувачують у перевищенні влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема при виданні ним, як міністром внутрішніх справ України незаконного наказу про надання вищезазначеному працівнику права на позачергове отримання житла від МВС України (чим державі, на думку прокуратури, завдано матеріальних збитків на суму понад 130 тисяч гривень). Луценку інкримінується і надмірна марнотратність при організації заходів, пов'язаних зі святкуванням 17 і 18 річниці «Дня міліції» (суму збитків оцінено у 300 тис. грн).
Також, прокуратура вважає Луценка винним у незаконному продовженні терміну ведення оперативно-розшукової діяльності, чим завдано істотної шкоди інтересам громадян України, тобто у скоєнні злочину передбаченого ч. 3 ст. 364 КК України.