Слідчий ГБР заявив про тиск «харьковскіх» у справі Порошенко. Бюро виступило зі звинуваченнями

Поділитися
Слідчий ГБР заявив про тиск «харьковскіх» у справі Порошенко. Бюро виступило зі звинуваченнями Олег Корецький виступив з гучними звинуваченнями
Прізвища слідчий не назвав, але зазначив, у яких справах здійснювався тиск.

На слідство у справі проти п'ятого президента Петра Порошенка про продаж Кузні на Рибальському тиснули "харківські".

Про це в відео, опублікованому адвокатом політика Іллею Новіковим, заявив начальник слідчої групи Державного бюро розслідувань Олег Корецький.

"Коли ти спочатку розслідуєш все нормально, по закону, а потім приходять якісь незрозумілі люди "харківські", починають давати незрозумілі вказівки. Ти їм кажеш: "Ні складу злочину, хлопці. Ні! Давайте будемо ухвалювати законні рішення". А вони кажуть, що "ти йди", бо для тебе немає місця, тому що ти їм не підходиш", - сказав правоохоронець.

Водночас Корецький не уточнив, кого мав увазі, кажучи про "харківських". Однак відомо, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова, яка раніше тимчасово очолювала ГБР, і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков працювали в цьому місті.

Пізніше в ДБР написали пост в Telegram-каналі, в якій спростували заяву Корецького про тиск з боку керівництва.

«Заява керівника одного зі слідчих відділів ДБР Олега Корецького про тиск на нього не відповідає дійсності і є політично мотивованим», - відповіли в бюро на слова свого співробітника.

У ДБР підкреслили, що в інтерв'ю Корецький розкрив відомості досудового розслідування, що тягне за собою кримінальну відповідальність. Бюро також почне внутрішню перевірку його заяв.

За даними бюро, Корецький зробив «викривальне» інтерв'ю напередодні свого звільнення «перш за все, через факти« зливу »службової інформації у кримінальних виробництва, які знайшли своє підтвердження в ході службового розслідування з застосуванням поліграфа».

У ДБР розповіли, що група Корецького з травня 2019 року розслідувала всі справи Порошенко, і він неодноразово просив прокурорів узгодити підозра п'ятого президенту. У той же час, за даними ДБР, Офіс генпрокурора повертав проєкти підозр на доопрацювання.

У лютому 2020 року найгучніші справи проти Порошенка передали іншій слідчій групі.

Нагадаємо, 8 липня Печерський суд залишив без розгляду клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу Порошенко. Відповідне рішення оголосив суддя Сергій Вовк в ході засідання в середу, 7 липня.

Прокуратура просила особисте зобов'язання для Порошенка, щоб забрати у нього закордонного паспорта, обмежити його в пересуванні і зобов'язати з'являтися за викликом в прокуратуру і Державне бюро розслідувань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі