Ситник обіцяє прийти на засідання антикорупційного комітету Ради

Поділитися
Ситник обіцяє прийти на засідання антикорупційного комітету Ради Ситник збирається бути присутнім на засіданні профільного комітету ВР
Не виключає конфлікту інтересів – у ньому візьмуть участь фігуранти розслідувань НАБУ.

Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник має намір взяти участь у засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради для обговорення звіту про роботу Бюро, повідомив журналістам Ситник під час фестивалю "ДумкоFest. Антикорупція". Засідання комітету відбудеться 3 жовтня, за словами голови НАБУ, звіт вже подано до парламенту.

"Згідно з чинним законодавством, ми спрямовуємо свій звіт у три органи - це президент, уряд і парламент. Був такий формат, він не передбачений законом - обговорення цього звіту на засіданні антикорупційного комітету", - пояснив журналістам Ситник.

І уточнив, що отримав запрошення взяти участь у засіданні комітету. "Я обов'язково туди прийду. Сподіваюся, що депутати задаватимуть питання не для того, щоб влаштувати якесь шоу", - цитує Ситника "Українська правда".

Директор Бюро не виключив конфлікту інтересів під час засідання комітету, оскільки в ньому братимуть участь фігуранти розслідування антикорупційного відомства. "Мені здається, трохи є конфлікт інтересів, коли фігурант починає розповідати, що ми щось неправильно робимо", - зазначає він.

Ситник припускає, що його відсторонять від посади після вручення повідомлення про підозру у розголошенні інформації досудового слідства. Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що ГПУ "буде змушена" вручити Ситнику повідомлення про підозру після того, як слідство встановить дату його розмови з журналістами.

Під час цієї зустрічі керівник Бюро, за даними ГПУ, міг розголосити матеріали кримінальної справи про незаконне збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика. Запис зустрічі антикорупційного комітету ВР продемонстрував народний депутат Антон Геращенко ("Народний фронт"). Він же закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.

Наприкінці серпня суд дав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів однієї з учасниць зустрічі – головного редактора програми "Схеми", журналістки Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року.

Рішення засудили в редакції "Радіо Свобода", українські журналісти, правозахисники та громадські діячі. У США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку із ситуацією, що склалася.

У ГПУ запевнили, що про прослуховування журналістки мова не йде, коментувати рішення суду в прямому ефірі Луценко відмовився. Сама Седлецька не виключає, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі