Системи ППО з Ізраїлю: Кулеба нагадав Лапіду про запит – якою була відповідь

Поділитися
Системи ППО з Ізраїлю: Кулеба нагадав Лапіду про запит – якою була відповідь Ізраїльський "Залізний купол" здатний знищувати ракети, випущені з відстані від 4 до 70 км. © Amir Cohen/Reuters
В російсько-українській війні влада Ізраїлю намагається дотримуватися нейтралітету.

На тлі масових атак іранськими безпілотниками українським міст, Київ надав запит Ізраїлю з проханням щодо постачання  систем і технологій протиповітряної та протиракетної оборони. Під час телефонної розмови на цю тему глави МЗС Дмитра Кулеби з прем’єром Яїром Лапідом, останній висловив стурбованість, однак відповіді щодо надання чи відмови в наданні ППО не було.  

"Я поділився з ним нашою глибокою стурбованістю щодо військових зв’язків між Іраном та Росією", – прокоментував бесіду Лапід, додавши, що "Ізраїль підтримує Україну".

У повідомленні очільника МЗС йшлося:

"Розмовляв із прем’єр-міністром Ізраїлю і повідомив йому про невимовні страждання, загибель людей і руйнування, заподіяні російськими ракетами та безпілотниками іранського виробництва".

Зауважимо, в російсько-українській війні влада Ізраїлю намагається дотримуватися нейтралітету, відштовхуючись від тісних зв’язків з обома країнами. Однак знаковим є те, що на початку широкомасштабного вторгнення, 5 березня прем’єр країни Нафталі Беннет зустрівся з Путіним у Москві. Водночас провів телефонні переговори із Володимиром Зеленським. Беннет заявляв також про намагання посередництва між двома сторонами.

Водночас Ізраїль та Україна спростували заяви про те, що прем’єр Беннет радив Зеленському прийняти умови Росії.

Згодом в інтерв'ю Ouest-France Зеленський так прокоментував експорт озброєння з цієї країни і водночас відсутність постачання в Україну:

«Ізраїль зі зброї нічого не дав. Нуль. Я розумію, що у них складна ситуація. Так, я розумію, вони захищають свою землю, але я отримав інформацію про те, що Ізраїль експортує своє озброєння до інших країн. Я не звинувачую, я просто говорю, що відбувається. Мої розмови із керівництвом Ізраїлю ні чим не допомогли Україні. Можна помітити вплив Росії на Ізраїль».

Політика Ізраїлю щодо України починалася як серія заплутаних, але зрозумілих помилок, проте згодом переросла у колосальне фіаско через помилкове уявлення про роль Росії у Сирії. Крім загравань із Путіним — «першим неантисемітським царем», існувало ще одне основне стратегічне припущення, яке впливало на політику Ізраїлю: США вийшли з гри та залишили Сирію, а потім підписали «погану» ядерну угоду з Іраном. Цей вакуум заповнила Росія, адже розбіжності між Москвою та Тегераном були настільки глибокими, що вважалося, що Путін у найкоротший термін витіснить іранців із Сирії та прямої лінію зіткнення з Ізраїлем на півдні Сирії. Про поразку Ізраїлю в Україні пише тамтешній дипломат та політик, колишній генеральний консул у Нью-Йорку Алон Пінкас.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі