В сфері економіки вона пообіцяла створити нові робочі місця, посилення боротьби з корупцією і поліпшення умов життя простих громадян, на що будуть виділені додаткові державні кошти.
Крім того, Шаабан сказала, що уряд розгляне можливість зняття режиму надзвичайного стану, який діяв у країні останні півстоліття. У політичній сфері сирійське керівництво планує зняти бар'єри для роботи різних політичних партій, а також прийняти новий закон про свободу засобів масової інформації.
Уряд також пообіцяв особливо звернути увагу на роботу правоохоронних органів та забезпечити повне дотримання законів з їхнього боку.
Шаабан визнала, що масові виступи громадян Сирії, що тривають в останні дні в південному місті Дера мають підстави, а вимоги, що висуваються демонстрантами, легітимні. Вона також заявила, що описувати учасників протестів як "бандитів" було б некоректно.
Від імені президента і уряду радник ще раз висловила співчуття загиблим під час розгону маніфестацій і пообіцяла, що відповідальні за кровопролиття будуть знайдені і отримають покарання. При цьому вона підкреслила, що всі ці реформи будуть втілені в життя якнайшвидше.
Усі ці заяви було зроблено напередодні п'ятниці 25 березня, на яку сирійці, незадоволені діючою владою, призначили чергову акцію протесту.
Раніше антиурядові демонстрації проходили шість днів поспіль у місті дару. У результаті сутичок протестуючих з поліцією загинули десятки людей.
Серед вимог, висунутих демонстрантами, були боротьба з корупцією, скасування режиму надзвичайного стану, демократизація політичної системи та припинення всевладдя спецслужб.
Режим надзвичайного стану діє в Сирії з початку 60-х років. У зв'язку з цим повноваження правоохоронних органів розширено, що часто викликає нарікання на адресу Дамаска з боку міжнародних правозахисних організацій. Президентом Сирії з 2000 року є Башар Асад.
За матеріалами: Лента.ру