Сім'я Авакова заробляє на газі та "оптимізації" податків – ЗМІ

Поділитися
Сім'я Авакова заробляє на газі та Бізнес-група Авакова повернула собі всі втрачені за часів Януковича активи і відмінно працює на ниві податкової "оптимізації" © kmu.gov.ua
Ядро бізнесу глави МВС - група Інвестор, центральний офіс якої розташований в самому центрі Харкова.

Арсен Аваков в кріслі глави МВС не тільки зумів повернути всі втрачені раніше бізнес-активи, але і з допомогою сім'ї активно заробляє на видобутку газу, занижуючи його вартість і "оптимізуючи" податки, про це пише журнал "Новое время".

Як йдеться в статті, справи сімейної бізнес-групи йдуть непогано - вона не тільки повернула собі всі втрачені за часів екс-президента Віктора Януковича активи, але і відмінно працює на ниві податкової "оптимізації": "за один тільки 2014 рік близькі до Авакова газовидобувні фірми недоплатили до держбюджету 98,2 млн грн".

"Ядро бізнесу Авакова - група Інвестор, центральний офіс якої розташований у пафосному триповерховому особняку з ліпниною у самому центрі Харкова", - йдеться в статті.

За станом на 2013 рік Інна Авакова, дружина міністра, а також його син Олександр були співвласниками цієї фірми. У реєстрі юридичних осіб Інна Авакова досі значиться мажоритарним власником цієї компанії. Сам же міністр заявляв, що активи, які належать йому до приходу на держслужбу, переписані на сина.

Журналісти видання стверджують, що в "Інвестор" входить компанія "Енергія-95", яка володіє ліцензіями на видобуток газу на Денисовському і Мар'їнському родовищах в Харківській області. "Щоб оцінити перспективи заробітку на Мар'їнському родовищі, досить сказати, що в 2011 році Енергія-95 заклала у вигляді забезпечення під зобов'язання пов'язаних з Аваковим фірм ще не видобутий газ з Мар'їнського на суму 1 млрд грн. А гривня тоді була істотно дорожче нинішньої, враховуючи її девальвацію в 2014-2015 роках", - підкреслюється в статті.

Наголошується, що "Енергія-95" володіє ліцензією на її партнера - компанію "Денисовський" - оформлена частина об'єктів і трубопроводи, а ще одна фірма – "Гравелит-21" - займається продажем видобутого газу. Всі ці структури входять в аваковский групи "Інвестор".

У 2014-м з Денисовський надр група здобула 171,8 млн куб. м газу. Компанія мультимільйонера Вадима Новинського "Укргазвидобування", яка отримала приблизно стільки ж в той же період, відзвітувала про те, що отримала на це понад 300 млн грн чистого прибутку. Однак добувачі, що працюють на Денисовському родовищі, показали дохід у 313,7 млн грн, з яких на прибуток довелося лише 11 млн грн.

"Причиною стали демпінгові ціни, за якими Денисовський газ відправився на ринок. Все здобуте в 2014 році партнери продали за 313,7 млн грн, тобто з розрахунку близько 1,8 тис. грн за тис /куб. м", - йдеться в статті.

При цьому середня ринкова ціна 1 тис. кубів становила на той момент не менше 4 тис. грн. В результаті добувачі недоотримали понад 373 млн грн. Враховуючи середній курс долара в 2014 році на рівні 11,9 грн / $ 1, мова йде приблизно про $ 31 млн.

Експерти ринку вважають, що у випадку з Денисивським родовищем використовувалася одна з найбільш ефективних і поширених схем по зменшенню оподаткування, зазначає видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі