Про це заявив ZN.UA голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Віктор Швець.
«Після підписання президентом закону про внесення змін до КК, кримінальну справу стосовно Ю.Тимошенко має бути закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину, а винесений вирок скасовано. Все, що цього вироку було написано, втратить силу і сенс. У цьому випадку, на підставі 58-ї статті Конституції Тимошенко буде вважатися несудимою. Не може бути й мови про якісь поразки у правах або боргах».
На питання кореспондента ZN.UA, як повинен виглядати механізм скасування вироку у разі декриміналізації відповідних статей КК, В.Швець відповів: «Це має зробити або суд, який виніс вирок, або суд апеляційний. Поки це питання обговорюється. Після необхідного узгодження, у перехідних положеннях закону буде детально розписано процедуру прийняття рішень у тих справах, в яких вже винесено вироки».
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Ю.Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом трьох років.
Нагадаємо також, що 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект №9221 про декриміналізацію, ініційований президентом України Віктором Януковичем. Як уже повідомляло ZN.UA, схвалення цього документу має стати частиною складної інтриги.
Передбачалося, що відповідні зміни з’являться до другого читання - у проміжку між першим і другим читаннями мають винести обвинувальний вирок Юлії Тимошенко, за яким екс-прем’єра буде засуджено, а потім звільнено у зв’язку зі зміною законодавства - декриміналізацією статті про відповідальність за зловживання владою та службовим становищем.
Як відомо, закон зворотної сили не має. Але є винятки. Вони прописані у статті 58 Конституції - можна застосувати закон заднім числом, якщо він «пом’якшує або скасовує відповідальність особи». Як стверджують юристи, Ю.Тимошенко не просто вийде на волю, а й зможе взяти участь у виборах.