Швейцарія дозволить реекспорт зброї в Україну

Поділитися
Швейцарія дозволить реекспорт зброї в Україну © Фото з відкритих джерел
Відповідне рішення ухвалила Комісія з політики безпеки.

Комісія з політики безпеки Національної ради Швейцарії ухвалила подання та депутатську ініціативу, яка передбачає дозвіл на реекспорт швейцарської зброї з третіх країн до України. Про це йдеться у повідомленні комісії на сайті парламенту країни.

«Комісія з політики безпеки Національної ради Швейцарії 14 голосами проти 11 ухвалила подання та депутатську ініціативу щодо реекспорту військової техніки. Декларації про заборону реекспорту повинні мати можливість скасовуватися у випадках, коли порушується заборона застосування сили згідно з міжнародним правом, зокрема у випадку російсько-української війни», — йдеться у повідомленні.

Більшість членів комісії переконана, що Швейцарія повинна зробити свій внесок у європейську безпеку і відповідно надавати більше підтримки Україні, а зміна закону не порушить нейтралітет Швейцарії, адже безпосередньо сама країна не постачатиме зброю безпосередньо в Україну. Рішення залежить виключно від країн, які раніше отримали військову техніку у Швейцарії.

Передбачається, що рішення про реекспорт військової техніки може бути ухвалене в разі, коли Радбез ООН заявляє про порушення заборони застосування сили згідно з міжнародним правом, або якщо Генасамблея ООН більшістю у дві третини визначила, що було порушено заборону застосування сили згідно з міжнародним правом. 

При цьому, Уряд матиме можливість підтримати заборону на реекспорт, якщо її скасування суперечитиме головним зовнішньополітичним інтересам Швейцарії.

Це перший суттєвий крок Швейцарії щодо пом'якшення обмежувального закону, сформованого відповідно до давньої традиції нейтралітету. Країна розкритикувала Німеччину та Іспанію за блокування постачання боєприпасів в Україну.

11 січня міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес на з’їзді іспанських послів у Мадриді заявила, що її країна не може надіслати Україні певні види зброї через вето, яке накладає Швейцарія.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США та інші країни почали тиснути на Швейцарію, щоб отримати доступ до російських активів задля відновлення України після війни.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі