Шуляк заявила, що головам громад не треба ходити на уклін в ОПУ та вибивати гроші на відновлення

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Шуляк заявила, що головам громад не треба ходити на уклін в ОПУ та вибивати гроші на відновлення © Бучанська міська рада/Facebook
Голова «Слуги народу» розповіла про межі можливого внеску місцевих бюджетів у відновлення зруйнованих війною об'єктів житла та інфраструктури.

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк запевняє, що відновлення знищеного російськими окупантами нерухомого майна здійснюватиметься комплексно із включенням до переліку комунальної інфраструктури, попри те, що в прийнятому за основу проект закону №7198 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації» це не прописано. 

Як розповіла Шуляк в  інтерв'ю Інні Ведерніковій для ZN.UA, єдиного алгоритму формування фонду для відновлення комунальної інфраструктури ще немає, але «точно будуть різні механізми отримання грошей від донорів».

«Повернімося, наприклад, до Житомира і Барселони. Якщо буде ухвалено рішення, що Барселона допомагає відновленню, то зрозуміло, що Барселона захоче давати ці гроші тільки Житомиру. І це будуть лише цільові гроші, використання яких контролюватимуть представники Барселони. Проєкти, кількість об'єктів, розподіл на них коштів тощо. Де ви бачите тут централізацію? Навпаки, це чиста децентралізація, коли ні Кабмін, ні офіс президента, ні голови ВЦА не зможуть якимось чином впливати на процес», - запевняє вона.

Голова правлячої партії підтвердила, що гроші Резервного фонду, за які йде відновлення інфраструктури у чотирьох областях зараз, виділяються централізовано урядом.

«Але я не чула поки що якихось нарікань на те, що хтось комусь кланявся або комусь не дали якихось грошей на виконання тієї чи іншої роботи. Навпаки, ми бачимо темпи, з якими діють Київська та Чернігівська області. І вони вражають», - каже депутатка.

При цьому в президентській партії не можуть дати чітку відповідь, хто саме фінансуватиме проекти з відновлення міст.

«Я б не розділяла інфраструктуру й житло. Залізниця, мости, об'єкти соціальної інфраструктури, житлові будинки — відновлюватиметься все. І фінансуватиметься все це з різних можливих джерел: щось за гроші громад, щось за гроші з держбюджету, щось за рахунок донорів та бізнесу. Зараз Україна має багато пропозицій, і я впевнена, що їх буде в рази більше. Тому конкретно говоритимемо про джерела трохи пізніше, коли в нас будуть чіткі домовленості щодо фінансування», - каже Шуляк.

Зазначимо, що Асоціація міст України виступила проти прийняття вище згаданого законопроекту, наголошуючи, що швидке відновлення нерухомості громад має бути комплексним та включати прибудинкові споруди, комунальні мережі та об’єкти надання комунальних послуг тощо.

«Запропонований законопроект не дає відповіді на більшість з цих питань, а також залишає серйозні прогалини у тих питань, на які він розрахований. Зокрема має звужене коло осіб та об’єктів нерухомості, пошкодження або знищення яких повинно обліковуватися і за які передбачено компенсацію, не передбачено порядку обліку та компенсації втрат комунальної та приватної господарської інфраструктури», - йдеться у заяві.

Також законопроект не містить переліку повноважень органів місцевого самоврядування з реалізації законопроекту та порядку фінансування такої їх діяльності, недостатньо врегульовує порядок створення та діяльності комісій з розгляду питань щодо надання компенсації та містить ще низку недоліків.

Усі статті та інтерв'ю Інни Ведернікової читайте тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі