Європарламент зберігає відданість продовженню 3 до повного виконання Мінських угод.
Про це заявив президент Європейського парламенту Мартін Шульц, виступаючи у Верховній Раді України.
За його словами, в кінці червня 2015 року Євросоюз прийняв рішення продовжити санкції проти РФ саме яерез постійні порушення домовленостей.
"На жаль, ще з часу підписання Мінських угод в лютому, ми бачили щоденні порушення режиму припинення вогню і продовження насильства і обстрілів. Тому 22 червня Європейський Союз продовжив режим санкцій щодо Росії. Ми будемо підтримувати санкції до того часу, поки Мінські угоди не будуть повністю реалізовані", - сказав Шульц.
Він також зазначив, що повноцінне відновлення співпраці між Євросоюзом і Росією можливо після відновлення суверенітету України.
"В червні Європарламент знову засудив агресивну політику Росії, включаючи інформаційну війну і економічний тиск щодо України та сусідніх країн. Ми чітко заявили, що відновлення співпраці з Москвою залежить поваги до територіальної цілісності та суверенітету України, включаючи Крим", - підкреслив Шульц.
"Наше тверде зобов'язання вести народ України на шляху до Європи мирним шляхом і на основі взаєморозуміння", - додав він.
Президент Європарламенту Мартін Шульц бачить можливість вирішення конфлікту на сході України тільки політичним шляхом і за участю з РФ.
"У нас немає вибору. Потрібно проводити переговори з Росією, в той же час чітко вказуючи, що ми не відмовимося від наших принципів і не буде ніякого повернення до справ, як завжди, якщо Мінські угоди не будуть повністю виконуватися", - сказав він.
Президент ЄП також закликав Росію вивести свої війська, зброю і припинити підтримку незаконних збройних формувань. Голова Європарламенту вважає необхідним України забезпечити контроль над кордоном, завершити обмін полоненими і провести вибори під наглядом ОБСЄ.
Нарешті, Шульц закликав усі сторони конфлікту дотримуватися Мінських зобов'язань, зокрема, про припинення вогню.
Також в ході візиту в Україну Шульц пообіцяв розглянути прохання Порошенка про присутність спостерігачів від Європарламенту на виборах в Донбасі.
У червні Європарламент припинив співпрацю в комітетах з ЄС і обмежив доступ посла Росії в ЄП. Також повідомлялося, що Європарламент виключив Росію із стратегічних партнерів ЄС.