Ексканцлер Німеччини Герхард Шредер (1998 - 2005 роки), який раніше дистанціювався від війни, все ж таки втрутився в російсько-український конфлікт, прилетів до Москви 10 березня і провів там перші переговори з президентом Росії Владіміром Путіним, пише німецька газета Die Welt..
Зустріч між Шредером та Путіним закінчилася у четвер увечері, але подробиці обговорення поки що не розголошуються. Дружина Шредера, Соєна Шредер-Кім, згодом опублікувала в Instagram свою фотографію, де вона молиться на тлі Кремля.
Шредер зазнав жорсткої критики вдома та за кордоном за відмову розірвати свої тісні зв'язки з Москвою після вторгнення Путіна в Україну. Навіть кілька співробітників його офісу звільнилися минулого тижня після того, як він наполіг на збереженні своїх керівних посад у пов'язаних з Кремлем енергетичних гігантах «Роснефти» та «Газпромі»
Герхард Шредер, ексканцлер та нинішній лобіст російських енергетичних компаній, нібито хоче попросити президента Росії Владіміра Путіна про мир у конфлікті з Україною, пише американська Politico. Візит Шредера до Москви відбувся після переговорів у Стамбулі з українським політиком, який є членом делегації України на переговорах з Росією, згідно з детальним звітом про ініціативу, надану Politico особою, причетною до цього.
«Україна хотіла подивитися, чи зможе Шредер збудувати міст для діалогу з Путіним», – сказало джерело.
Як повідомляє Politico, поїздку організував київський політик. У понеділок подружжя Шредер-Кім уперше вирушило до Стамбула, де колишній канцлер зустрівся з українською делегацією. Повідомляється, що на його подальше прохання про зустріч з Путіним було дано позитивну відповідь протягом десяти хвилин. У середу Шредер та Шредер-Кім були доставлені до Москви на російському літаку.
Минулого тижня посол України в Німеччині Андрій Мельник припустив, що Шредер може спробувати виступити посередником між Москвою та Києвом.
Згідно з його власними заявами, Мельник нічого не знав про ймовірну спробу посередництва. Він не знав про будь-яку поїздку Шредера, заявив він агентству друку Німеччини в четвер. І далі: «Мені важко уявити, щоб мій уряд просив про це Шредера».
Проте, тиждень тому в інтерв'ю Мельник підтримав спробу Шредера виступити посередником.
«Він один із небагатьох тут, у Німеччині, у кого ще може бути прямий зв'язок із паном Путіним. Такого немає в Німеччині та інших європейських країнах», — сказав Мельник Bild.
Канцлер Олаф Шольц відмовився коментувати візит Шредера до Москви.
«Я не хочу це коментувати», — відповів політик СДПН на запитання у кулуарах саміту ЄС у Версалі, Франція.
У його компанії поїздку сприйняли насторожено. Лідер СДПН Ларс Клінгбейл сказав у програмі ZDF Maybrit Illner: «Ми вітаємо все, що допомагає покласти край цій жахливій війні». У будь-якому разі кожна ситуація розмови — це щось розумне».