Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що веде переговори з союзниками про можливе постачання важких танків в Україну, але попередив, що будь-які заяви мають бути зроблені в унісон з іншими.
"Я завжди думаю про ситуацію", - сказав Шольц у вівторок в інтерв'ю головному редактору Bloomberg News Джону Міклтуейту. — Ми завжди діємо разом із нашими союзниками та друзями, ми ніколи не йдемо поодинці".
На Шольца чинять тиск союзники, вимагаючи відправити важкі бойові танки "Леопард" німецького виробництва до Києва у разі активізації бойових дій навесні. Канцлера критикували за обережність, оскільки він утримувався від постачання важкого озброєння, стверджуючи, що це може спровокувати президента Росії Володимира Путіна на ескалацію конфлікту в Україні.
На початку цього місяця канцлер отримав деякий перепочинок, уклавши угоду про відправку 40 бойових машин Marder і системи ППО Patriot до України в рамках спільної заяви зі США, проте заклики до постачання потужніших танків Leopard продовжуються.
"Ми підтримуємо Україну стільки, скільки необхідно, всіма засобами, які ми можемо використати", - сказав Шольц, додавши, що мета полягає в тому, щоб "уникнути війни між Росією та Організацією Північноатлантичного договору".
Великобританія в суботу стала першою країною, яка підтвердила, що відправить свої бойові танки на Україну, і європейські чиновники, які мають справу з Берліном, заявили, що очікують, що Німеччина наслідуватиме цей приклад у найближчому майбутньому. Очікується, що уряд ухвалить рішення щодо танків напередодні зустрічі старших посадових осіб оборонних відомств союзних країн у п'ятницю на американській авіабазі в Рамштайні, Німеччина.
Шольц підкреслив, що Росія має вивести свої війська з України, щоб переговори могли відбутися, і що Німеччина підтримуватиме Київ стільки, скільки потрібно.
"Я дуже радий, що український президент готовий до миру", - сказав Шольц. "Росія має зробити дещо, до чого вона, наскільки ми бачимо, не готова, а саме вивести війська – ми цього чекаємо".
Уряд Німеччини готовий надати Україні десятки танків Leopard німецького виробництва, що може значно посилити потенціал Києва. Дванадцять інших європейських країн мають у своєму арсеналі "Леопарди", але їм необхідно отримати дозвіл Берліна, перш ніж вони зможуть передати танки.