Новопризначений прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що новий склад уряду продовжить конструктивну співпрацю з Міжнародним валютним фондом і проводитиме виважену фіскальну політику.
"Уряд продовжить виважену фіскальну політику і конструктивну співпрацю з Міжнародним валютним фондом та іншими кредиторами України", - заявив Шмигаль в ефірі телеканалу "1+1" у ніч на п'ятницю, 6 березня.
Метою Кабміну він назвав стійке економічне зростання і досягнення "довгострокового добробуту громадян".
"Зміна уряду означає, що ми хочемо ще більше якісних і швидких реформ в Україні", - заявив очільник уряду.
7 лютого цього року завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі - SDR2,8 млрд ($ 3,9 млрд), але Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв'язку зі зміною президента та уряду країни після виборів було вирішено розпочати розробку нової програми співпраці.
МВФ відзначає прогрес України у проведенні реформ, але очікує виконання раніше погоджених заходів для затвердження радою директорів Фонду нової програми макрофінансування EFF на $ 5,5 млрд. П'ятьма основними фокусами нової програми є: посилення верховенства права; боротьба з корупцією; підвищення конкуренції, відкриття ринків і зниження ролі олігархів; посилення гарантій незалежності Нацбанку і стабільна фіскальна політика.
Одна з ключових вимог МВФ - неможливість повернення націоналізованого "Приватбанку" колишнім власникам.
МВФ свідомо намагаються переконати, що в Україні – хаос. І робить це одна людина виключно у своїх інтересах. Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Велика гра і маленька помста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".