"Схеми" виявили зв'язки експомічника Пшонки з харківськими мажоритарниками від "Слуги народу"

Поділитися
Майбутні депутати від "Слуги народу" неохоче говорять про Вадима Слюсареве © Радіо Свобода
Представниками партії "Слуга народу" в одномандатних округах у Харкові та області були зареєстровані підлеглі Вадима Слюсарєва.

Вадим Слюсарєв, якого називають "тіньовим куратором" виборчого штабу президентської партії "Слуга народу", через бізнес пов'язаний з рядом кандидатів, які виграли вибори в одномандатних округах у місті та області, йдеться в журналістському розслідуванні проекту "Схеми". Колишній прикордонник Слюсарєв в 2006-2012 роках був помічником народного депутата від "Партії регіонів" Артема Пшонки. Батько Артема Віктор Пшонка обіймав посаду генпрокурора в роки президентства Віктора Януковича, засудженого за держзраду. Україна оголосила батька і сина Пшонок у розшук, а ЄС запровадив проти них санкції.

Автори журналістського розслідування з'ясували, що ряд уповноважений осіб кандидатів від "Слуги народу" на Харківщині є співробітниками фірм Слюсарєва або ж мають спільні контакти з ними.

Зокрема, Микола Одарченко, батько мажоритарника зі 170-го округу Андрія Одарченка, є засновником ТОВ "Градієнт Інвест". У цієї фірми загальний телефонний номер із ТОВ "Рубікон Трейдтинг", 99% якої належать Слюсарєву.

У коментарі "Схемами" Одарченко підтвердив, що товаришує зі Слюсаревым, однак можливість його впливу на роботу в Раді майбутній депутат виключив.

Уповноваженим представником "Слуги народу" в окрузі №173, де вибори виграв Олександр Бакумов, був Ігор Пономаренко. Він – директор ТОВ "Онікс-2006". Компанією, що займається управлінням орендованою нерухомістю, на 96% володіє Слюсарев. Пономаренко також був довіреною особою Володимира Зеленського на президентських виборах.

Журналісти звернулися до прес-служби "Слуги народу" із проханням про коментар Бакумова, але відповіді ще не отримали.

У 179-му окрузі, де вибори виграв Олексій Кучер, інтереси партії "Слуга народу" представляв Вадим Беліченко – інженер ТОВ "Тієра" - ще однієї фірми Слюсарєва. Вона, як і "Онікс-2006", також спеціалізується на оренді й управління майном.

Кучер підтвердив, що знайомий зф Слюсарєвим, але питання про стосунки з ним і його участь у виборах назвав "провокативними" і обговорювати категорично відмовився.

Ще одного співробітника компанії Слюсарєва журналісти виявили в 181-му окрузі, де переміг Дмитро Микиша. Представником партії в окрузі був директор ТОВ "Фронтера" Юрій Степанець. Власником 95% цієї фірми є Слюсарєв. Микиша стверджує, що з ним не знайомий.

Інформація про Слюсарєва як про "тіньового куратора" харківського штабу "Слуги народу" з'явилася в ЗМІ в травні. Він тривалий час працював на керівних посадах у Держприкордонслужбі, а після звільнення з ДПСУ пішов у бізнес і став співвласником дев'яти компаній. Фірми Слюсарєва займаються переважно управлінням орендованим майном.

За даними "Схем", Слюсарєв впливав на висунення кандидатів-мажоритарників від президентської партії.

Володимир Зеленський підтвердив, що знає Слюсарева, але характер його "співпраці" з виборчим штабом обговорювати відмовився.

У свою чергу, голова харківського штабу Павло Сушко 21 травня опублікував у Facebook групове фото з Слюсарєвим. Однак пізніше, спілкуючись із журналістами, "не зміг згадати", чим саме колишній прикордонник і помічник Пшонки займався в штабі. При цьому вплив Слюсарєва на формування списку мажоритарників голова штабу заперечує.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

За підсумками опрацювання ЦВК 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,05%, ву "Європейської Солідарності" - 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,82% голосів виборців.

За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі