Упродовж року достроково припинили повноваження 17 народних депутатів. Про це повідомляють у Комітеті виборців України.
Серед головних причин складання мандатів називають скандали, кримінальні провадження, бажання сховатися.
"До людини без депутатського мандату значно менша увага з боку ЗМІ, антикорупційних організацій (що важливо після відкриття електронних декларацій) і, відповідно, увага з боку правоохоронних органів. Окремі депутати склали мандат у зв’язку з призначенням на державні посади. Також частина депутатів були позбавлені мандату через припинення громадянства України", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
У КВУ додають, що у Раді лишається рекордно низька кількість депутатів - 400. При цьому на межі розпуску перебувають дві депутатські групи: “Відновлення України” та “За майбутнє”, кількість депутатів у яких фактично є меншою, ніж вимагає Регламент ВР.
Загалом Верховна Рада України через низку причин може втратити ще близько 50 депутатів, яких не зможе замінити за передбаченою законом процедурою через дію воєнного стану. Однією з таких причин є приналежність до проросійських політичних сил. Враховуючи всі перераховані ризики, наразі мінімальна можлива кількість депутатів – 354. Проте в будь-який момент можуть з'явитися нові кримінальні провадження та ротації в уряді. Детальніше про причини зменшення числа депутатів ВР читайте у статті Лабораторії законодавчих ініціатив для ZN.UA «Депутатопад у час війни: чому кількість народних депутатів зменшується?»