Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що ще більше за американське важке озброєння вже на шляху до України.
Раніше Кулеба назвав чотири літери, які можуть допомогти Україні зупинити Росію – MLRS.
"Поговорив з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Я ціную його особисті зусилля щодо забезпечення сталої підтримки України з боку США та всього світу. Важке озброєння на першому місці в нашому порядку денному, і ще більше на шляху до нас. Україна та США працюють пліч-о-пліч, щоб доставити наш продовольчий експорт, попри нерозважливу російську блокаду", - твітнув Кулеба у п'ятницю після переговорів з американським колегою Ентоні Блінкеном.
Spoke with @SecBlinken. I value його особливі ефекти для забезпечення визнаних US і Global support for Ukraine. Heavy weapons on top of agenda, and more are coming our way. Україна і США робіт hand in hand to deliver our food exports despite Russia's reckless blockade.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) May 27, 2022
Напередодні повідомлялося, що Сполучені Штати провели переговори з Україною щодо ризиків ескалації, яку може спричинити завдання нашими військами ударів по території глибоко всередині РФ у разі передачі Україні далекобійних систем.
Вже наступного тижня адміністрація президента США Джо Байдена може оголосити про надання Україні передової ракетної системи великої дальності, яка сьогодні є головним запитом українських чиновників.
Адміністрація Байдена схиляється, щоб надіслати системи в рамках ширшого пакету військової й безпекової допомоги Україні.
В останні тижні українська влада закликає США та союзників надати реактивні системи залпового вогню MLRS, “завдяки яким Україна зможе забрати ініціативу і звільняти свою територію”.
Також Україна просила високомобільну артилерійську ракетну систему HIMARS, яка здатна стріляти багатьма з тих самих типів боєприпасів, що й РСЗВ. Дальність становить до 300 кілометрів.
Президент Зеленський заспокоював побоювання деяких країн, що із таким озброєнням українській військові можуть піти у наступ на територію Росії. Він нагадав, що нині війна триває на українській території, і Донбас не перестав бути частиною України після того, як там почалася масова російська паспортизація.
Про те, що прогнозують закордонні експерти – читайте у матеріалі Тетяни Силиної "Битва за Донбас: чому Путін має програти".