Семочко виграв суд про своє поновлення на посаді у Службі зовнішньої розвідки

Поділитися
Семочко виграв суд про своє поновлення на посаді у Службі зовнішньої розвідки © Телеканал ZIK
Його звільнили у 2019 році, але це міг бути політичний крок.

Колишній перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Сергій Семочко виграв суд про своє поновлення на посаді. Його позов Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) задовольнив повністю, про це свідчить відповідь суду на запит «РБК-Україна».

За інформацією суду, справу за позовом Семочка відкрили ще в листопаді 2019 року, але в грудні провадження зупинили до винесення вердикту Верховного суду (ВС), який паралельно розглядав законність указу Петра Порошенка від 12 квітня 2019 року про його звільнення.

На початку 2021 року ВС визнав указ президента незаконним, оскільки Семочко нібито під час звільнення був на лікарняному. Зважаючи на це, у травні 2021 року ОАСК відновив розгляд позову і 11 серпня повністю задовольнив його. ОАСК визнав незаконним звільнення Семочка з військової служби та з посади заступника голови СЗР і поновив його на посаді з 3 вересня 2019 року.

«Окружний адміністративний суд Києва встановив, що оскаржуваний указ видано за відсутності зазначених у ньому підстав для звільнення позивача з військової служби і не відповідає вимогам чинного законодавства», —  йдеться у відповіді суду на запит.

Сергій Семочко став заступником голови Служби зовнішньої розвідки України 31 липня 2018 року. У жовтні 2018 року програма «Наші гроші» опублікувала розслідування, згідно з яким родина Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають паспорти РФ. Крім того, журналісти встановили причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу: це могло бути наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ. 

У відповідь Семочко заявив, що нерухомість під Києвом його родина придбала на гроші, отримані від продажу бізнесу його дружини в Криму, а родичі з російськими паспортами не мають з ним спільного побуту, тому обговорювати це питання він не буде.

У квітні 2019 року тодішній президент Петро Порошенко оголосив про звільнення Семочка. У листопаді того ж року журналісти Bihus.Info встановили, що між Порошенком і Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника: так, щоб він потім міг оскаржити звільнення і поновитися на посаді.

У січні 2021 року Верховний Суд скасував президентський указ про звільнення Семочка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі