Недавня стаття "Чому Захід знову любить Порошенка" викликає розчарування. Президент України Петро Порошенко не є "останньою надією" на майбутнє України. Якщо інші кандидати переможуть, країна не обов'язково стане жертвою впливу президента Росії Володимира Путіна, пише британський журналіст і історик Богдан Нахайло в журналі Politico.
Автор зазначає, що якщо Порошенко, який виступає в якості єдиного лідера, здатного протистояти Росії, переможе, проблеми України не зникнуть. Рівень суспільної - не кажучи вже про інозему - недовіри до Порошенка і невдоволення його президентством занадто високий.
Заклики його кампанії до патріотизму тільки поглиблять соціальні, політичні та регіональні розбіжності. Ще один термін Порошенка увічнить олігархічну систему, яку він спостерігав в останні роки і яка укоренила економічний застій, додає автор.
Більш того, далеко не вирішене, що він ще раз стане президентом.
За три тижні до голосування 31 березня у виборах бере участь головний новачок, актор і комік Володимир Зеленський. Чому? Тому що голосування за нього стало відображенням неприйняття Порошенка, якого люди вважають нездатним здійснити системну реформу, відкритість, відповідальність і чесну гру. І це не дивно: він, як стверджується, бере участь у великій корупційній схемі, пов'язаній з оборонним сектором, та його так зване "придушення корупції" було нерішучим.
Хто б не переміг на президентських виборах, він все одно повинен буде заручитися достатньою підтримкою на парламентських виборах у жовтні, щоб не стати президентом "кульгавою качкою" - в американській політичній системі неформальне прізвисько президента, який незабаром покине свій пост, програвши чергові вибори або не маючи права висувати на них свою кандидатуру відповідно з 22-ю поправкою до Конституції США, особливо після того, як обраний його наступник.
За нинішніх обставин Зеленський цілком може стати церемоніальним президентом з кандидатом у президенти Юлією Тимошенко на посаді прем'єр-міністра. Це обов'язково створить нові проблеми. Але це також відкрило б нові можливості для України і для відносин Заходу з нею.
Тимошенко однозначно підтримує НАТО; вона проєвропейська і антипутінська. Не будемо забувати, що її колишній головний помічник Олександр Турчинов є секретарем Ради національної безпеки і оборони Порошенка. Якщо вона продасться, новий протест на Майдані змете її і її союзників, резюмує автор.
Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Вибори глави держави призначено на 31 березня.
ЦВК зареєструвала 44 кандидатів у президенти. П'ятеро з них заявили, що знімають свої кандидатури на користь інших кандидатів. Редакція DT.UA уклала повний список кандидатів і зібрала коротку інформацію про них.
Детальніше про майбутні вибори та електоральну поведінку українців читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Отрута від усього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".