У Службі безпеки України заявляють про готовність взаємодіяти з місією ОБСЄ та надавати інформацію щодо ситуації на сході України. Про це заявила керівник прес-центру Служби безпеки України Марина Остапенко.
"В Україні перебуває місія ОБСЄ. Для нас дуже важливо, що місія вже розпочала свою роботу. Як вам відомо, 17 квітня у східні регіони відряджено заступника керівника місії... Антитерористичний центр та Служба безпеки України готові взаємодіяти з представниками місії і головне - надавати їм необхідну інформацію, забезпечуючи безпосередньо доступ до всіх матеріалів та об'єктів", - розповіла вона.
За її словами, міжнародні спостерігачі повинні отримати можливість "особисто проконтролювати виконання Росією озвучених нею у Женеві заяв про звільнення адмінбудівель та здачі зброї бойовиками".
"У СБУ вже достатньо доказів того, що безпосередній стосунок до всіх провокацій мають працівники спецслужби Росії", - підкреслила вона.
У четвер, 17 квітня, в Женеві пройшли переговори з врегулювання української кризи з участю представників РФ, США, Євросоюзу та України. За підсумками зустрічі було прийнято комюніке, де обговорюють заходи щодо вирішення кризи.
За підсумками женевської зустрічі голова російського МЗС Сергій Лавров заявив, що "учасники домовилися, що всі сторони повинні утримуватися від будь-якого насильства". У свою чергу, в.о. голови українського МЗС Андрій Дещиця розповів, що Росія і Україна погодилися докладати спільних зусиль для деескалації конфлікту на сході країни.
У заяві, яку було прийнято, є також пункт про необхідність негайного початку широкого національного діалогу в контексті конституційної реформи. Щоб усі регіони могли донести свої побажання. Учасники зустрічі зафіксували у підсумковому комюніке необхідність роззброєння всіх незаконних формувань в Україні. !zn
Читайте також:
Україна звинуватила Росію у невиконанні Женевських домовленостей
Дещиця розповів, на які поступки пішла Україна у Женеві
Лавров звинуватив Київ у затягуванні конституційної реформи