САП просить у Луценка дозвіл на арешт депутатів Скуратовського і Дзендзерского

Поділитися
САП просить у Луценка дозвіл на арешт депутатів Скуратовського і Дзендзерского © Новое время
Депутати належать до Радикальної партії і "Народного фронту".

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила генеральному прокурору України для підтримки і внесення до Верховної Ради подання про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів фракції Радикальної партії Сергія Скуратовського і "Народний фронт" Дениса Дзензерського.

"При процесуальному керівництві САП детективи Національного антикорупційного бюро України зібрали достатньо доказів для притягнення до кримінальної відповідальності народних обранців за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації осіб, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за ст. 366-1 КК України", - йдеться в повідомленні.

В САП нагадали, що, відповідно до законодавства, притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України та його затримання не може бути здійснено без згоди Верховної Ради, а подання про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата може бути внесено в Раду лише генеральним прокурором.

Нагадаємо, 26 лютого 2018 року НАЗК затвердило і направило в НАБУ обґрунтовані висновки за результатами повної перевірки декларацій народного депутата Дениса Дзензерського за 2015 і 2016 роки. Встановлено, що депутат не вказав у декларації дійсні на кінець звітного періоду фінансові зобов'язання перед трьома банківськими установами на загальну суму близько 3,19 млрд грн. Крім того, в декларації за 2015 рік Дзензерський задекларував дохід у вигляді подарунка в сумі 35 млн грн, законність підстав набуття якого не підтвердив доказами.

У липні 2018 року САП закрила кримінальне провадження по факту невнесення Дзензерським в електронні декларації за 2015 і 2016 роки дані про фінансові зобов'язання на понад 4 млрд грн. У грудні Київський апеляційний суд скасував постанову САП про закриття кримінального провадження, а в січні 2019 року НАБУ відновила її розслідування.

Що стосується радикала Сергія Скуратовського, то у деклараціях за 2015 і 2016 роки депутат не вказав корпоративні права дружини щодо низки компаній – ТОВ "Укрполіскорм", ПП "Грін-Грей", ТОВ "КУА "Євроінвест Плюс", ТОВ "КФ "Соло". Крім того, як зазначає The_Newsroom, у 2013 році "Укрполіскорм" уклало договір 20 млн грн дружині Скуратовського із терміном повернення до 23 липня 2018 року. Всього жінка отримала 17,7 млн грн позики, але ці кошти в декларації відображені не були. У червні 2017 суд визнав "Укрполіскорм" банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру.

Також Скуратовський протягом двох років "забував" декларувати мальтійську компанію "Bogena Ltd" і яхту, та врешті переписав це майно на помічницю.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі