Парламентська фракція "Об'єднання "Самопоміч" обговорювала питання кадрових змін в уряді nf зупинилася на трьох кандидатf[ на посаду голови Кабміну, серед яких – очільник Одеської ОДА Михайло Саакашвілі.
Про це народний депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв заявив увечері 22 лютого в ефірі телеканалу ICTV.
"Ми обговорювали три кандидатури всередині фракції для того, щоб запропонувати їх президенту, "Народному фронту", іншим колегам по коаліції... Двоє з цих кандидатів – іноземці, а один – Михайло Саакашвілі, який вже прийняв українське громадянство", - уточнив політик.
22 лютого Саакашвілі заявив, що єдиним виходом з політичної кризи в Україні є дострокові парламентські вибори.
Варто відзначити, що рейтинг неіснуючої партії Саакашвілі перевищує 11% в разі проведення парламентських виборів у січні. При цьому БПП продемонстрував би результат 14,3%, "Опозиційний блок" – 13,5%, "Самопоміч" – 11,7%, "Батьківщина" – 11,6%, "Свобода" – 6,9%, "Радикальна партія" – 5,5%, і УКРОП – 4,7%. Такі результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".
Раніше Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним. Зазначимо, що для відставки уряду не вистачило 32 голоси. Голосів не дорахувалися через те, що президентський БПП проголосував не в повному складі (не віддав 39 голосів), а також "Опозиційний блок" не дав 35 голосів.
19 лютого парламентська коаліція де-факто розпалася, оскільки Гройсман оголосив про вихід "Самопомочі". 17 лютого з коаліції вийшла фракція "Батьківщина".
За Конституцією президент має право розпустити Верховну Раду, якщо в ній протягом 30 днів не буде формальної коаліції. 16 лютого президент України Петро Порошенко заявив про те, що скористається своїм правом на розпуск Ради тільки в крайньому випадку.