Для Петра Порошенка саміт став утіленням політичної дії. Майже всі ключові спікери від "Європейської Солідарности" робили заяви і давали поради щодо того, яким має бути саміт, що на ньому говорити, як поводитися тощо. Тобто саміт став частиною передвиборної кампанії і приводом прорекламувати свою професійність у сподіванні отримати додаткові голоси на виборах. Чистої води політика. Аж до того, що найбільш резонансна подія - незапрошення на саміт профільної віцепрем'єрки, а заразом і кандидатки в депутати від ЄС, і подальший розголос цього факту - не могла не сприйматися як частина передвиборної агітації.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Тарас Качка, стратегічний радник, Міжнародний фонд "Відродження", радник міністра закордонних справ України. За його словами, чи це спрацює політично - стане відомо на виборах.
"Але з євроінтеграційного погляду саміт став приводом оцінити, що вдалося і не вдалося Петрові Порошенку за період його каденції. Відправним пунктом для такого оцінювання можна вважати прикінцеву заяву саміту. Тут є згадка про найбільші досягнення минулих років - безвіз і Угоду про асоціяцію. Дуже важливі проєкти", - зазначає експерт.
Детальніше про взаємини України та ЄС читайте у статті Тараса Качки "Комсомольська завзятість української євроінтеграції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".