6 жовтня під час саміту Україна-ЄС в Брюсселі європейська сторона буде наполягати на дотриманні Мінських угод і готова вислухати ідеї Києва про створення платформи по деокупацію Криму.
Про це пише «Укрінформ» з посиланням на анонімного високопоставленого європейського дипломата.
«Безумовно, ми хотіли б почути від президента Зеленського, як він бачить ситуацію на місці. Я не можу прогнозувати, які питання він буде порушувати, але зі свого боку ми будемо наголошувати на необхідності реалізації заходів, які були узгоджені під час саміту в Парижі. У цьому контексті питання відповідальності Росії, дійсно, буде підніматися», - розповів представник ЄС.
За його словами, ЄС бачить, які Україна робить кроки, щоб полегшити становище населення в зоні конфлікту, і продовжує дотримуватися своїх фінансових зобов'язань в підтримці цих зусиль. Водночас в Євросоюзі також бачать, що переговори в ТКГ проходять в дуже складній ситуації.
«Ми бачимо, що російська сторона - або, якщо хочете - її прихильники, піднімають ставки. Вони хочуть домогтися зміни закону про місцеві вибори від парламенту України. Це змушує Зеленського докладати багато зусиль і брати на себе багато ризиків для поліпшення ситуації, враховуючи, яке важливе місце світ займає в його програмі. Ми хочемо обговорити з ним ситуацію і питання, як ми можемо надалі підтримати Україну», - зазначив європейський дипломат.
На питання, чи може європейська сторона врахувати можливість змін в «мінському форматі», беручи до уваги події в Білорусі і прагнення України активно ставити питання про деокупацію Криму, він зазначив, що переговори в Мінську і політична криза в Білорусі не є пов'язаними між собою подіями.
«Ми знаємо, що Україна хотіла б розвинути міжнародну платформу, в рамках якої було б можливим обговорювати питання деокупацію Криму. Ми вислухаємо, яка ця ідея і наскільки подібна платформа може бути корисною. Ви знаєте, що ми (ЄС - ред.) Залишаємося дуже твердими в політиці невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя. Питання в іншому - що практично може бути зроблено для поліпшення ситуації », - сказав високопоставлений європейський дипломат.
Відзначимо, раніше повідомлялося, що сторони підпишуть три угоди на суму 60 мільйонів євро.
Також на саміті Україна-ЄС представники Європейського Союзу хочуть підняти питання незалежності антикорупційних органів та стан боротьби з корупцією в Україні в цілому.
Раніше Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в своїй статті для ZN.UA писав, що в перший рік президентства Володимира Зеленського процес зближення України з Євросоюзом загальмувався, а реальна інтеграція в НАТО була фактично поставлена на паузу. Про це свідчать і програми уряду президента Зеленського, і реальні дії "Слуг народу" щодо згортання широкого спектра впроваджених євроінтеграційних реформ, перш за все в області антикорупційної політики.
На яких дипломатичних напрямках сконцентрував зусилля Володимир Зеленський в перший рік на посаді президента, які провали допустив і в чому досяг успіху, аналізує Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в статті "Дипломатія епохи президента Зеленського. Рік перший" в ZN.UA.