Саміт G7+, що відбувся 19–21 травня в Хірошімі, став першим в історії, в якому особисту участь узяв президент України. Володимир Зеленський прилетів у Хірошіму в день своєї четвертої річниці на посаді. За словами глави держави, до цього моменту він узяв участь у шести самітах "сімки" онлайн, цей став сьомим і першим "наживо", зазначає Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський у статті "Саміт G7: Путін уже нікому не цікавий, а Україна зробила крок до перемоги".
"Ті, хто каже: «Ну й що в цьому особливого?», хай спробують повторити. Ті, хто розуміється на дипломатичній кухні, напевно скажуть, що історія іноді твориться, може, й не помітними, але послідовними зусиллями безлічі мотивованих небайдужих людей. Але передусім, у нашому випадку, зусиллями наших воїнів, їхньою мужністю та майстерністю", - наголосив посол.
Особиста участь глави Української держави и в саміті стала світовою темою номер один.
"За півтора дня в Хірошімі делегація України на чолі з президентом
Зеленським", - пише Корсунський, - зробила практично неможливе".
Володимир Зеленський провів понад десяток двосторонніх зустрічей зі світовими лідерами, у тому числі вперше — з прем'єр-міністром Індії Моді.
Програма також включала участь у двох сесіях — у вузькому й розширеному форматах, покладання квітів до меморіалу жертвам атомного бомбардування і звернення до японського народу з наступною пресконференцією.
Під час підсумкової пресконференції президента України запитали, чи не розчарований він тим, що під час саміту не вийшло двосторонньої зустрічі з президентом Бразилії Лулою. Володимир Зеленський віджартувався, що розчарованим має бути президент Бразилії.
Під час саміту G7 Володмир Зеленський провів переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єром Британії Ріші Сунаком, прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді та президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.