Самим бракує: США пояснили, чому не нададуть Україні ATACMS – Politico

Поділитися
Самим бракує: США пояснили, чому не нададуть Україні ATACMS – Politico © stripes.com
У наступному пакеті допомоги не буде нових видів зброї, аде будуть боєприпаси, ракети до ППО та запчастини.

Сполучені Штати Америки стурбовані тим, що їм не вистачить далекобійних ракет для відбиття власних загроз. Саме з цієї причини Україна не отримає ATACMS від США. Про це повідомляє видання Politico зі слів чотирьох поінформованих в деталях переговорів людей, які говорили на умовах анонімності. 

Як повідомили ці люди, під час останніх зустрічей у Пентагоні офіційні особи США повідомили представникам Києва, що у США немає запасних армійських тактичних ракетних систем, а передача ATACMS зменшить запаси та зашкодить готовності армії США до відбиття своїх загроз.

Також США занепокоєні, що Україна використовуватиме їхні далекобійні ракети для ударів вглиб по російській території і що це справді може стати переходом за червону лінію. Однак з початку повномасштабної війни Росії проти України Пентагон не проводив переоцінки власних запасів.

«З будь-яким пакетом ми завжди враховуємо нашу готовність і власні запаси, забезпечуючи Україні те, що їй потрібно на полі бою, – сказав високопоставлений чиновник Пентагону. – Існують інші шляхи надання Україні можливостей, необхідних для завдання ударів по цілях».

За останні два десятиліття компанія Lockheed Martin випустила близько 4000 ATACMS у різних конфігураціях. Деякі з цих ракет були продані країнам-союзникам, які купили ракети для власних систем залпового вогню. Близько 600 було випущено військами США під час війни в Перській затоці та війни в Іраку.

За інформацією іншого співрозмовника видання, Київ розглядає ідею отримання дозволу Вашингтона на купівлю ATACMS у країни-союзника, яка експлуатує цю зброю, за кошти, надані США в межах допомоги. ATACMS зокрема є на озброєнні Південної Кореї, Польщі, Румунії, Греції, Туреччини, Катару і Бахрейну.

«Інша проблема щодо надсилання ATACMS – те, що це занадто агресивний крок команди Байдена – залишається. Але українські чиновники вже чули такі аргументи щодо іншої зброї, проте адміністрація Байдена змінила курс і направила артилерію, систему протиракетної оборони та танки», – пише видання.

Ще один співрозмовник Politico, близький до українського уряду, сказав, що в пакеті допомоги, який Остін оголосить цього тижня після завтрашньої зустрічі у форматі «Рамштайн», не буде нових видів зброї – літаків F-16 та ракет ATACMS. Пакет допомоги буде зосереджений на боєприпасах, ракетах ППО та запасних частинах до військової техніки.

Співрозмовник видання також зазначив, що Київ стурбований надмірно детальною публікацією союзниками обсягів зброї, яку вони надають. Цією інформацією, вважають у Києві, можуть скористатися росіяни, аби підготувати відповідні контрзаходи.

Нагадаємо, на початку лютого заступник голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв заявляв, що лютневе засідання у форматі «Рамштайн» вселяє стриманий оптимізм щодо передачі Україні далекобійних ракет і винищувачів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі