"Сам підписував петиції": Ткаченко відреагував на акцію за свою відставку на "Книжковому Арсеналі"

Поділитися
© Василь Артюшенко, ZN.UA
Міністр культури продовжує відкидати звинувачення на свою адресу.

У межах міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" у Києві 23 червня пройшла дискусія за участі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, під час якої організували акцію протесту з вимогою звільнення з посади останнього. Як передає "Суспільне Культура", учасники заходу тримали плакати з написами "Ганьба міністру Ткаченку", "Ткаченко має піти", "Нам не потрібен міністр-малорос", "Розграбовані музеї = діяльність Ткаченка", "Ткаченко знищує культуру", "В хаті хліба ні куска, а він музику таска!", "Скільки потрібно петицій для відставки одного міністра?" та інші.

Після дискусії глава Мінкульту підійшов до протестувальників і сказав, що сам підписував одну з петицій щодо своєї відставки. Щоправда, у коментарі журналістці він уже сказав про кілька підтриманих звернень. 

"Ми хотіли б з’ясувати такий несподіваний сплеск і його причини … З того, що я бачу (звинувачення – ред.) – з того, що не відповідає дійсності, тому ставлюся до цього філософськи, навіть сам проголосував за ці петиції", – заявив Ткаченко.

Під час розмови з учасниками акції міністр запитав про претензії до нього й почув, зокрема, про проблему з виїздом артистів з України, яка загострилася після не повернення з-за кордону коміка Андрія Щегеля. Люди вказували на погану комунікацію та відмови культурним діячам у виїзді без пояснень, на що Ткаченко сказав: "Так, комунікація не найкраща". 

За його словами, артисти все ж виїжджають з України, якщо стоять на військовому обліку. Глава Мінкульту додав, що питання перетину кордону такою категорією людей не врегульоване на законодавчому рівні, але чітко не заявив про плани внесення відповідних змін. 

Крім цього, кореспондентка "Суспільного" попросила Ткаченка прокоментувати звинувачення щодо відсутності вказівок міністерства про евакуацію музеїв під час повномасштабної війни РФ проти України. Міністр пояснив усе відсутністю відповідного законодавства.

"За час війни нами евакуйовані сотні тисяч музейних експонатів. Ті експонати, які, на жаль, на територіях, які були швидко окуповані, фізично неможливо було вивезти. У нас немає закону превентивної евакуації. Тобто, якби він був – ми б могли до війни, не знаючи звідки кого будуть атакувати, щось перевозити", – розповів глава Мінкульту.

Підсумовуючи, Ткаченко сказав, що не готовий йти у відставку та вказав на необхідну процедуру, яка передбачає рішення Верховної Ради й президента України.

На початку червня петиція щодо звільнення з посади міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка на сайті уряду набрала необхідні 25 тисяч підписів. Автору звернення тоді відповіли відмовою в розгляді, а згодом пояснили все помилкою в системі. 19 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль у новій відповіді на петицію зазначив, що не бачить підстав для відставки Ткаченка, а зі змісту петиції "неможливо встановити факти та обставини, які давали б чіткі підстави" для цього.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі