Експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що повернувся на батьківщину.
«Доброго ранку, Грузія. Вісім років минуло», - написав він на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, він перебуває в Батумі.
При цьому в МВС Грузії заявили, що Саакашвілі не перетинав державний кордон. За інформацією «Супутник Грузія», незважаючи на шторм, порт Батумі напередодні прийняв два вантажних судна з Румунії та України. Чи був на одному з суден Саакашвілі, поки невідомо.
У партії «Єдиний національний рух», заснованій Саакашвілі, також не знають подробиць його повернення, пише видання On.ge.
Тим часом глава українського Офісу простих рішень і результатів, в якому працював Саакашвілі, Марія Барабаш підтвердила інформацію про прибуття експрезидента Грузії на батьківщину.
«Михайло Саакашвілі зараз знаходиться в Грузії. Я як керівник його офісу можу це підтвердити», - заявила Барабаш грузинському опозиційному телеканалу «Мтаварі Архі».
За її інформацією, Саакашвілі покинув Київ минулої ночі.
«Три дні тому він зібрав команду і сказав, що направляється в Грузію, оскільки зараз переломний момент для країни, коли вибір має бути зроблений між Європою і минулим. Сказав нам, що повинен їхати, тому що зараз важливий референдум», - сказала вона.
Раніше Саакашвілі говорив, що повернеться до Грузії ввечері 2 жовтня, опублікувавши відповідні квитки на літак з Києва в Тбілісі. За словами прем'єр-міністра країни Іраклія Гарібашвілі, після прибуття в Грузію Саакашвілі «буде заарештований і направлений у в'язницю».
Саакашвілі поїхав з Грузії в 2013 році, одразу після цього проти нього порушили чотири кримінальні справи. Йому винесено ряд вироків: за звинуваченнями в організації розправи над учасниками мітингу 7 листопада 2007 року, у протиправному втручанні в будівлю телеканалу «Імеді» і незаконному привласненні майна бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, а також в організації нападу на депутата Валерія Гелашвілі в 2005 році, перешкоджанні розслідуванню вбивства банкіра Сандро Гиргвліані і розтраті держкоштів в 2009-2012 роках. Політику загрожує шість років в'язниці.
У 2015 році Саакашвілі отримав українське громадянство, а також посаду голови Одеської обласної адміністрації завдяки дружбі з президентом Петром Порошенко. Через два роки дружба зіпсувалася, і Порошенко забрав надане громадянство. Грузину заборонили в'їзд в Україну. Втрачене громадянство політику повернув Володимир Зеленський після приходу до влади.
У травні 2020 року Саакашвілі був призначений главою Виконавчого комітету реформ України.