Саакашвілі вимагає передати його справу в СБУ

Поділитися
Саакашвілі вимагає передати його справу в СБУ
Екс-президент Грузії заявив, що не поважає українських прокурорів і подав заяву "проти злочинного угруповання, що захопило владу".

Екс-президент Грузії, лідер української партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі прийшов на допит в Генеральну прокуратуру України і заявив, що його кримінальна справа має бути передана в Службу безпеки України.

"Коли цю справу за законом буде передано в СБУ, я прийду туди і буду давати свідчення", - сказав він журналістам у понеділок вранці після відвідування Генпрокуратури.

Адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцкий зазначив, що відповідно до законодавства ця справа підслідна СБУ.

Водночас, у Генпрокуратурі України заявили, що Саакашвілі зірвав проведення слідчих дій. Представник відомства пояснив журналістам, що незважаючи на те, що політик прибув до будівлі Генпрокуратури, він так і не прийшов до слідчого, куди його викликали на допит.

Сам Саакашвілі ще перед візитом ГПУ повідомив, що офіційно отримав повістку і тому з'явився на допит, але зовсім не поважає українських прокурорів.

"Генпрокуратура - це пам'ятник епохи Пшонки. І дух Пшонки звідси не вивітриться ще сильну-дуже довго", - цитує Саакашвілі "Українська правда".

Він додав, що процес до нього переслідує одну мету - показати, що він агент ФСБ, який намагається зробити переворот в Україні.

"Злодії і корупціонери, що сидите в цьому будинку і на Банковій, нічого ліпшого не могли придумати, як оголосили мене агентом ФСБ", - сказав Саакашвілі, і додав, що подав заяву в НАБУ на "злочинне угруповання, що захопило владу в Україні".

Як повідомило напередодні видання Insider, лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі написав президенту України Петру Порошенку листа із закликом до деескалації протистояння і до діалогу. Аналогічне прохання він передав Порошенку в усній формі через посла однієї з країн Євросоюзу.

За даними DT.UA, лист не пом'якшив Порошенка, і президент розраховує на те, що апеляційний суд, до якого звернулася ГПУ, прийме рішення про електронний браслет та домашній арешт для політика.

Раніше Саакашвілі різко змінив свою риторику щодо Порошенка, відзначивши необхідність діалогу з ним, а також вирішив зосередитися на боротьбі з "Медведчуками, Ахметовими та іншими олігархами", без згадки Порошенка.

Нагадаємо, 17 грудня в Києві відбувся черговий "Марш за імпічмент", в якому взяли участь близько 10 тисяч людей. Під час віче на Майдані Незалежності, куди прийшли учасники акції, звучали заклики встановити символічні барикади навколо будівель парламентських комітетів і біля Верховної Ради.

Лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі повідомив про наміри створити штаб у Міжнародному центрі культури та мистецтв (Жовтневому палаці). Частина учасників мітингу вирушила до МЦКМ, входи в який заблокували поліція і Нацгвардія.

Під час штурму будівлі невстановлені особи кидали петарди і розпилили сльозогінний газ, у деяких правоохоронців відібрали спецзасоби. В результаті зіткнень постраждали 32 співробітника поліції і військовослужбовців Національної гвардії, а також не менше 20 активістів.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі