Генеральний прокурор Руслан Рябошапка пообіцяв організувати переатестацію прокурорів у рамках реформи ГПУ. За його словами, цей процес триватиме до двох років, а його результатом, серед іншого, стане оновлення кадрового складу і скорочення кількості співробітників прокуратури.
"У цілому, процес буде дуже тривалим. Оскільки країна все-таки чималенька. І 11 тисяч прокурорів, які є сьогодні. Після цього має бути добір нових кадрів, ми відкриваємо можливість людям, які не мали стажу прокурора, працювати в органах прокуратури. Думаю, максимум ця реформа затягнеться роки на два", - розповів Рабошапка журналістам у Києві у вівторок, 17 вересня.
Він зазначив, що поки що конкретних планів щодо скорочення співробітників немає.
"Але, за нашими попередніми оцінками, ми не бачимо необхідності в такій великій кількості прокурорів", - додав керівник ГПУ.
Генпрокурор пообіцяв, що чисельність прокуратури буде скориговано за підсумками аналізу роботи відомства. Для цього буде розроблено систему оцінки якості роботи і навантаження на прокурорів.
"Потім дамо мотивовані оцінки, скільки всього прокурорів потрібно країні", - додав Рябошапка.
Він також повідомив, що в рамках реформи прокуратури Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокуратури буде замінено кадровими комісіями, які розглядати дисциплінарні провадження відносно працівників. Комісію планують створити на рівні центрального апарату і регіональних обласних прокуратур. У той же час, Рада прокурорів, за словами Рябошапки, продовжить свою роботу, а також буде наділена новою функцією, пов'язаною з врегулюванням конфліктів інтересів прокурорів.
Нагадаємо, 29 серпня Верховна Рада дев'ятого скликання проголосувала за звільнення Юрія Луценка і призначення Руслана Рябошапки генеральним прокурором. Того ж дня президент Володимир Зеленський підписав відповідні укази. Одними з перших кадрових рішень Рябошапки стали призначення Віталія Каська першим заступником генпрокурора, а також звільнення Анатолія Матіоса з посади головного військового прокурора. Його місце в ГПУ зайняв Віктор Чумак.
10 вересня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про реформу прокуратури, який передбачає ліквідацію військової прокуратури, скорочення максимальної кількості співробітників відомства з 15 до 10 тисяч, переатестацію прокурорів, а також наділення генпрокурора правом створювати спеціалізовані прокуратури.
Детальніше про кадри та необхідність реформ у правоохоронних структурах читайте у статті Олександра Леменова "Роздоріжжі змін у кримінальному блоці ЗеКоманди" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".