Громадський рух «Стоп цензурі!» заявляє про різке зростання насильства й тиску на журналістів в Україні. Про це йдеться в заяві організації. Цю заяву українських журналістів підтримали й «Репортери без кордонів». Організації вимагають припинення свавілля силових структур й ефективного розслідування злочинів проти представників ЗМІ. Автори документа зазначають, що у них викликають глибоку стурбованість випадки, які сталися з колегами й які свідчать про «загальну атмосферу залякування та погроз», в якій змушені працювати українські журналісти.
Зокрема, на підтвердження цього в заяві руху «Стоп цензурі!» наведено такі факти: 15 червня директор телеканалу ТВі Микола Княжицький заявив про те, що за ним стежать, і надав відео з доказами; 30 липня - виклик до СБУ блогера й письменника Олега Шинкаренка «щодо розміщення на Інтернет-сайті повідомлення про погрозу щодо державного діяча України»; 1 жовтня в Миколаєві був побитий громадський діяч і видавець журналу «Горожанин» Юрій Юрін; 4 жовтня депутат Житомирської районної ради від БЮТ застосував силу проти регіонального кореспондента газет «День» і «Замок володарів» Дмитра Сінченка; 28 жовтня генеральний продюсер телеканалу ZIK і ведучий програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов подав заяви в управління СБУ в Львівській області та обласної прокуратури з фактами погроз на свою адресу й вимогами припинити вихід програми журналістських розслідувань; 28 жовтня депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов погрожує закрити ток - шоу «Київський форум», яке виходить на КДР ТРК; 1 листопада у Феодосії під час відеозйомки підвезення людей на виборчі дільниці представники Партії регіонів напали на кореспондентів Чорноморської телерадіокомпанії й силоміць забрали відеокасету, на якій було знято відповідне порушення, тощо.
«Нагадаємо, що раніше мали місце також побиття журналіста Нового каналу Сергія Кутракова працівниками міліції, а також журналіста каналу СТБ Сергія Андрушка працівниками УДО. За цей час винні у злочинах проти журналістів не були покарані, а суспільство не отримало результатів розслідування та службових перевірок у цих резонансних справах. Так само хочемо нагадати, що правоохоронці досі не розслідували справу зникнення головного редактора газети «Новий стиль» Василя Климентьєва», - підкреслено в заяві «Стоп цензурі!».
Також автори документа переконані, що голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський не виконав доручення президента провести розслідування щодо переслідувань журналістів і фактів тиску.
«Відтак, - наголошено в заяві, - змушені констатувати, що журналісти в Україні піддаються фізичному й психічному насильству в процесі виконання своїх професійних обов’язків».
Рух «Стоп цензурі!» вимагає, щоб працівники правоохоронних органів не застосовували силу до журналістів і громадян, а перевірку документів громадян здійснювали виключно при підозрі їх у вчиненні правопорушення й відповідно до законів України. Також об'є днання вимагає від прокуратури ефективно, а не декларативно, розслідувати випадки перешкоджання журналістській діяльності й посилити нагляд за дотриманням прав громадян з боку працівників міліції. Від влади загалом активісти вимагають дати оцінку проявам свавілля представників силових органів і забезпечити нормальні умови роботи журналістів.
Громадський рух «Стоп цензурі!» створено 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, яке утворилося у відповідь на утиски свободи слова в України.
Це ініціатива українських журналістів і медійних громадських організацій спрямована на відстоювання свободи слова, запобігання встановлення цензури в Україні, на те, щоб зробити неможливим перешкоджання професійній діяльності журналістів і порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.
Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну з політичних сил, його не фінансують політичні партії.
Створена в 1985 році всесвітня організація захисту свободи слова «Репортери без кордонів» є незалежною структурою, представленою більш ніж в ста двадцяти країнах світу.
Організація «Репортери без кордонів» виступає на захист журналістів і свободи слова в усьому світі, бореться проти цензури.За матеріалами УНИАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку