Народний депутат Борислав Розенблат подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва на президента України Петра Порошенка та директора НАБУ Артема Ситника, щодо відсутності в першого повноважень призначати керівника Антикорупційного бюро.
"Позивач просить суд встановити відсутність у президента України повноважень щодо призначення директора Національного антикорупційного бюро України", - йдеться в повідомленні суду.
Зокрема серед інших вимог позову депутат вимагає встановити відсутність у Артема Ситника компетенції щодо виконання обов'язків Директора НАБУ та визнати протиправними його дій на цій посаді.
Наразі судом досліджуються матеріали позову та вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.
Зазначимо, що директор Національного антикорупційного бюро призначається на посаду на підставі висновків конкурсної комісії указом президента за згодою Верховної Ради України та звільняється з посади президентом України в порядку, визначеному законом "Про Національне антикорупційне бюро України".
Артем Ситник був призначений на посаду директора НАБУ 16 квітня 2015 року указом президента Напередодні, 7 квітня 2015 року, Конкурсна комісія затвердила кандидатури юристів Артема Ситника і Миколи Сірого для подання президентові України Петру Порошенку на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.
Нагадаємо, наприкінці лютого 2018 НАБУ і САП завершили розслідування "бурштинової справи", а 8 жовтня справу скерували до суду.
Влітку 2017 року детективи НАБУ затримали охоронця-водія депутата Борислава Розенблата (на той час член фракції БПП) під час отримання хабара. Він призначався Розенблату і члену парламентської фракції "Народний фронт" Максиму Полякову за розробку та прийняття законопроектів, спрямованих на забезпечення права на видобуток бурштину іноземцями.
11 липня 2017 депутати Верховної Ради проголосували за зняття недоторканності з Полякова та Розенблата, але не дали дозвіл на їх затримання і арешт. За день генеральний прокурор Юрій Луценко вручив Розенблату і Полякову підозру у скоєнні злочинів. Суд обрав обом запобіжний захід у вигляді застави і зобов'язав носити електронні браслети.
Наприкінці 2017 року Розенблат подав судовий позов проти НАБУ і САП, два позови проти директора НАБУ Артема Ситника, а в січні 2018 – звернувся до ЄСПЛ із позовом проти України. Під час досудового слідства депутат неодноразово просився до Німеччини, де у нього, за даними ЗМІ, є нерухомість.