Морські піхотинці антитерористичних підрозділів, що знаходяться на борту кораблів Чорноморського флоту РФ неподалік від берегів Сирії, проведуть тренування щодо встановлення безпеки кораблів.
Росія посилює угруповання кораблів у східній частині Середземного моря. Біля берегів Сирії російські моряки проведуть навчання з протиповітряної, протикорабельної та протичовнової оборони.
Заплановані заходження кораблів в іноземні порти, у тому числі у сирійський Тартус, де у російського ВМФ є пункт технічного обслуговування - по суті, невелика військова база.
27 грудня, за інформацією міністерства оборони Росії, великі десантні кораблі Чорноморського флоту "Микола Фільченков" і "Азов" пройшли проливну зону Босфор - Дарданелли і найближчим часом приєднаються до загону кораблів, який знаходиться в Тартусі.
До складу загону входять гвардійський ракетний крейсер "Москва", сторожовий корабель "Сметливий", танкер "Іван Бубнов" і морський буксир БС-406.
"Микола Фільченков" і "Азов" змінять інші кораблі Чорноморського флоту - "Новочеркаськ" і "Саратов", які покинули Середземне море на початку грудня.
Як стало відомо 18 грудня, ще один загін попрямував до берегів Сирії з Балтійського моря. У його складі - сторожовий корабель "Ярослав Мудрий", два великих десантних кораблі - "Калінінград" і "Олександр Шабалін", рятувальний буксир і танкер.
За даними російського військового відомства, у тренуваннях зі встановлення безпеки корабля при стоянці на рейді візьмуть участь морські піхотинці зі складу антитерористичних підрозділів.
У той же час представник Генштабу РФ ухилився від відповіді на питання, чи є на борту великих десантних кораблів військова техніка, призначена для сирійської армії.
«Головна мета направлення кораблів у Середземне море - виконання завдань, поставлених командуванням флоту, проведення навчань та демонстрація прапора», - підкреслив він.
Військові експерти вважають, що кораблі необхідні для забезпечення можливої операції з евакуації з Сирії російських громадян.
Щоправда, коментувати деталі операції російська влада не хоче. 27 грудня офіційний представник МЗС Олександр Лукашевич назвав це питання "дуже чутливим, зі зрозумілих причин".
При цьому він підтвердив, що плани евакуації вже існують. "Звичайно, плани є, ситуація ускладнюється, потрібно бути готовими до будь-яких сценаріїв", - заявив дипломат.
Відзначимо, що в ці дні у Туреччині почалося розгортання зенітно-ракетних комплексів Patriot, наданих США. Два ЗРК будуть розташовані біля турецького міста Газіантем поблизу кордону з Сирією, а ще дві батареї з Нідерландів будуть розгорнуті в місті Адана, щоб вести стеження за повітряним простором над східною частиною Середземного моря, включаючи сірійські порти Латакія і Тартус. !zn