Держдума РФ у першому читанні прийняла законопроект про ратифікацію Договору щодо скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО). За ухвалення документа проголосували 350 депутатів, проти - 58. Тих, що утримався, немає.Глава комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що подальша робота над даним законопроектом продовжиться у січні 2011 року. У той же час раніше комітет Держдуми з міжнародних справ рекомендував депутатам прийняти законопроект відразу в трьох читаннях.
Нагадаємо, напередодні договір про СНО ратифікував сенат США. За документ проголосував 71 конгресмен, проти - 26. При цьому для ратифікації договору достатньо 67 голосів. Тим часом американські сенатори супроводили ратифікацію угоди прийняттям резолюції із низкою застережень. Документ, як повідомляється, зачіпає кілька принципових питань, включаючи модернізацію американської ядерної «тріади», «диспаритет» у запасах тактичної ядерної зброї, кореляцію СНО з програмами протиракетної оборони.
Для набуття чинності договір повинен бути ратифікований парламентами обох країн.
Документ був підписаний 8 квітня 2010 року в Празі президентами РФ і США.
Новий договір про СНО містить, зокрема, конкретні домовленості стосовно обмежень і граничних рівнів СНО, а також положення щодо їх охоплення, розміщення, інспектування, переобладнання і ліквідації. З метою забезпечення ефективності договору та вирішення будь-яких незрозумілих моментів, пов'язаних із його здійсненням, засновується спеціальний орган - двостороння консультативна комісія.
Документом передбачається, що кожна зі сторін скорочує й обмежує свої СНО таким чином, щоб через сім років після його набуття чинності і надалі їхні сумарні кількості не перевищували 700 одиниць - для розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ ) і важких бомбардувальників (ВБ). Для боєзарядів на них вводиться гранична величина - 1 тис. 550 одиниць, а для розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок (ПУ) МБР і БРПЧ, а також ВБ - 800 одиниць.
Закріплення цих обмежень передбачає для США проведення реальних скорочень своїх СНО. У той же час закладені в договір параметри забезпечать можливість збереження існуючого угруповання стратегічних ядерних сил (СЯС) РФ та його розвитку у відповідності з наявними планами формування перспективного угруповання вітчизняних СЯС і забезпечення заданого рівня стримування, наголошується в пояснювальній записці до проекту.
При цьому РФ залишає за собою право вийти з договору, «якщо пов'язані з його змістом виняткові обставини поставлять під загрозу її найвищі інтереси». Це положення поширюється на кількісне і якісне нарощування потенціалу стратегічної ПРО США.
Договір укладено строком на 10 років з можливістю продовження ще на п'ять років.
Раніше повідомлялося, що Сенат США проголосував за завершення дебатів щодо нового договору з Росією стосовно стратегічних наступальних озброєнь, що відкриває пряму дорогу до його ратифікації.
На початку грудня колишні держсекретарі США на прохання Обами звернулися до республіканців у сенаті із закликом підтримати договір, який американський президент назвав «основоположним для національної безпеки США». З аналогічним закликом у грудні звернувся до сенаторів-республіканців і екс-президент США Джордж Буш.За матеріалами РБК
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку