Росія не змогла узгодити з Україною умови заміни кораблів у Севастополі

Поділитися
© 195.234.96.37
Міністр оборони Росії не зміг підписати в Києві угоду про заміну кораблів Чорноморського флоту на нові. Причина - неузгодженість режиму огляду кораблів, пише російська газета «Известия».

Передбачалося, що в ході поїздки Анатолія Сердюкова до Києва російський міністр оборони і його український колега Михайло Єжель підпишуть документ, що визначає, в якому режимі і на яких умовах Чорноморський флот Росії зможе оновити старі бойові кораблі, а так само список цих кораблів і наземного озброєння, постачання якого Росія хоче здійснити на Cевастопольску базу.

Проте за підсумками зустрічі з українським колегою жодного документа підписано не було. За словами представників Міноборони України, сторони лише «узгодили» ці документи і приготували до підписання на міждержавній комісії Росії та України, засідання якої заплановано на кінець жовтня - початок листопада.

Сам міністр оборони РФ на брифінгу після перемовин висловився нечітко: «Ще є неврегульовані питання, зокрема щодо заміни застарілих озброєнь і бойової техніки».

Джерело у військово-політичних колах, знайоме зі змістом перемовин А.Сердюкова і М.Єжеля, розповіло «Известиям», що головною причиною, з якої документи з переозброєння флоту не було підписано, стала неузгодженість щодо доступу України до інформації про озброєння нових кораблів.

«Україна хоче, щоб Росія погоджувала з нею кожен крок, надавала повний перелік озброєння нових кораблів, укладала контракти на їх обслуговування з українськими судноремонтними підприємствами. Те саме стосується наземної техніки, берегових систем, авіації. Росія ж хоче залишити флот більш незалежним від рішень українських партнерів», - пояснило джерело.

Про радикальне оновлення складу Чорноморського флоту заговорили влітку 2010 року. До 2020 року флот повинен отримати 6 фрегатів проекту 1135.6 (у тому числі три - до 2014 року), 5-6 підводних човнів проекту 636М, таке саме число корветів проекту 20385 (до 2017-18 року) і близько 10 малих ракетних та малих артилерійських кораблів нового покоління.

До 2025-2030 років планує довести чисельність сучасних кораблів Чорноморського флоту до 35-40.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі