«Очаківська часи, підкорення Криму, це все вже в минулому. Президенти Єльцин, Путін, Медведєв послідовно висловлювалися про статус Криму. У кожного з нас можуть бути ремінісценції, ностальгічні спогади, але будь-яка відповідальна і нормальна людина має розуміти, що реанімація питання про приналежність Криму – це кров, це нікому не потрібно», - сказав С. Лавров в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви".
Глава російського МЗС також вважає, що надання російського громадянства на території колишнього СРСР носить скоріше економічний характер, ніж політичний.
«Те, що нас звинувачують у насильницькій паспортизації людей, що живуть за кордоном, це не нове звинувачення. Ми це чули ще задовго до серпня 2008 року щодо Абхазії і Південної Осетії. У Криму, чесно кажучи, наші українські партнери, ось, за мої останні контакти з ними взагалі цього питання не піднімали. Я не думаю, що це велика проблема. Справа, адже, не в тому, який у тебе паспорт. Як, знаєте, раніше говорили: «Б'ють ж не за паспортом, так?» і приймають не за паспортом. Справа в тому, що люди, які ці паспорти отримують в тому ж Криму, напевно, вони хочуть мати якісь додаткові юридичні гарантії з боку вже російської держави як ласкаве дитя двох маток ссе. Ті ж пенсійні справи, соціальне забезпечення», - сказав він.
С. Лавров вважає, що практика надання російського громадянства не може продовжуватися довго.
«Ви знаєте, у нас є закон, який регулює отримання російського громадянства для осіб, які живуть на території нових незалежних держав, колишніх радянських республік. У них було право автоматично отримувати російський паспорт, воно кілька разів продовжувалося. Це не може тривати вічно, тому що всі ті, хто хотів скористатися цим правом, напевно, вже мали таку можливість», - повідомив глава МЗС РФ.