Помічник президента Росії Андрій Бєлоусов і голова Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв заявили, що не виключають, що Москва та Київ можуть домовитися про внесення поправок до тексту Угоди про асоціацію України з ЄС, які зняли б "заклопотаність" російської сторони.
Про це російські чиновники заявили журналістам за підсумками переговорів
"Ми у стислі терміни спробуємо ще раз переглянути ті пункти угоди про асоціацію, які викликають стурбованість і несуть в собі ризики для Росії. І постараємося по цим пунктам знайти якісь розв'язки аж до можливого внесення змін до тексту угоди", - заявив Бєлоусов журналістам у Мінську.
Бєлоусов у свою чергу підтвердив, що "українська сторона допускає для себе таку можливість".
"Українська сторона говорила, що вони, принаймні, в текст програми (до угоди) внести зміни можуть", - сказав помічник президента РФ.
Зі свого боку Улюкаєв заявив, що сторони розраховують прийти "до запланованої на 12 вересня у Брюсселі міністерської зустрічі з більш визначеним пакетом пропозицій".
"Я вважаю, що ми можемо до цієї зустрічі підготувати вже конкретні поправки не тільки у додаток (до Угоди про асоціацію - ред.), але я не виключаю, що і в текст базової Угоди", - сказав міністр, додавши, що ці поправки будуть прийнятні для всіх сторін".
Як відомо, Україна і Європейський Союз підписали 27 червня в Брюсселі економічну частину Угоди про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі.
Варто нагадати, що внесення будь-яких змін у текст Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі України з ЄС неможливо. Документ вже парафований і підписаний усіма сторонами, і очікує швидкої ратифікації українським парламентом. Низка країн ЄС вже ратифікували угоду: 2 липня асоціація була затверджена Румунією, а 8 липня - Литвою.
Раніше повідомляли, що консультації експертів України і РФ на технічному рівні аналізу Угоди про асоціацію України з ЄС можуть відбутися вже на цьому тижні.
У свою чергу президент Петро Порошенко повідомив, що Україна 30 серпня у Брюсселі проінформує керівників ЄС про подальші дії щодо імплементації Угоди. !zn