Мінтранс 3 в даний час не веде переговорів з Україною щодо реалізації інфраструктурних проектів, зокрема щодо проекту будівництва моста через Керченську протоку. Про це в кулуарах Красноярського економічного форуму повідомив міністр транспорту РФ Максим Соколов.
"Зі зрозумілих причин конкретні переговори зараз не ведуться. Хоча ми донедавна активно працювали з попереднім складом уряду України з питання будівництва Керченського мосту і рухалися за графіком доручення президента. Сподіваємося, що ситуація стабілізується і ми продовжимо всі ці проекти", - сказав він.
Наприкінці січня уряд України затвердив угоду з Росією про спільні дії щодо будівництва транспортного переходу через Керченську протоку. Документ передбачав проведення геологічних досліджень та розробку техніко-економічного обґрунтування проекту. У раді міністрів Автономної Республіки Крим раніше оцінювали вартість реалізації проекту в $ 3 млрд.
За розрахунками "Укрзалізниці", обсяги перевезень залізницями України через Керченську протоку орієнтовно можуть скласти близько 6 млн тонн вантажів (з них експорт - 1 млн тонн, імпорт - 1,4 млн тонн, транзит - 3,6 млн тонн). Очікуване збільшення доходних надходжень може скласти $ 16,8 млн.
Фахівці підрахували, що, наприклад, відстань за маршрутом Одеса - Баку скоротиться на 400 км, Сочі - Сімферополь - на 700 км. Реалізація проекту дозволить з'єднати курортні зони Західної України, Одесу, Миколаїв, Херсон, Крим, Сочі з виходом на Баку. Як заявляв тоді міністерство інфраструктури України, будівництво Керченського транспортного переходу "дозволить створити новий міжнародний транспортний коридор з Європи в Азію".
Напередодні Верховна Рада України затвердила новий склад уряду України, пост прем'єр-міністра зайняв Арсеній Яценюк. Формування уряду проходило на тлі загострення ситуації у Криму, де представники самооборони російськомовного населення півострова захопили будівлі парламенту і уряду. !zn
Читайте також:
Кабмін затвердив угоду з Росією про будівництво переходу через Керченську протоку
Росія хоче приєднати Крим до свого газопроводу і електромереж
Київ і Москва не виключають будівництва тунелю під Керченською протокою