Росія попросила Венеціанську комісію розібратися у легітимності прийнятих рішень у Києві

Поділитися
Росія попросила Венеціанську комісію розібратися у легітимності прийнятих рішень у Києві Держдума РФ
Росія вважає, що у Верховній Раді України є ще запас легітимності. За словами Наришкіна, російські депутати не збираються втручатися у внутрішні справи України.

У Венеціанську комісію вже направлено запит з метою отримати правову оцінку легітимності рішень, які приймає нова влада України, повідомив спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін.

"Я повинен інформувати, що ми звернулися через юридичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи для того, щоб було прийнято запит к Венеціанську комісію на предмет легітимності прийнятих (Україною - ред.) рішень", - сказав Наришкін.

Робочу групу сформовано при голові Держдуми Наришкіні. Її роботою керує голова думського комітету з конституційного законодавства і держбудівництва Володимир Плігін.

У свою чергу член цієї групи, начальник відділу наукового забезпечення діяльності делегації РФ у Венеціанській комісії Рашад Курбанов повідомив на засіданні, що дане звернення направлено 5 березня.

За словами Наришкіна, робота в рамках робочої групи попереду відповідальна і дуже серйозна.

"Ми бачимо, що найгострішу політичну кризу в Україні, що затягується, і одна з причин полягає в тому, що в Україні немає політичної сили, яка легітимно була б здатною виражати інтереси і настрої всього багатонаціонального народу, усіх груп населення та всіх регіонів країни, - сказав він. - А для політичного діалогу, для досягнення суспільної злагоди це вкрай необхідно".

Що стосується Верховної ради України, то, за його словами, "вона має запас легітимності".

"Але при цьому ми розуміємо, що стосовно деяких депутатів Верховної Ради змінилися умови їхньої роботи, умови їхньої недоторканності і безпеки, та очевидно, що на частину з них чиниться тиск, що, звичайно, позначається на легітимності в цілому прийнятих Верховною радою рішень", - зазначив голова Держдуми.

Він звернув увагу на те, що Росія і Україна - це члени однієї правової сім'ї - законодавство наших двох країн формується в рамках однієї правової системи: системи континентального права.

"І тому наші висновки і рекомендації, звичайно ж, будуть зрозумілими і, як мені здається, корисними для наших колег, у будь-якому разі, для тих, хто хотів би чути наші незалежні і професійні висновки та рекомендації", - сказав Наришкін.

При цьому він висловив думку, що внутрішній конфлікт в Україні вже призвів до жертв і "поспішні та неузгоджені дії зі зміни конституційного поля можуть призвести до подальших ризиків, пов'язаних і зі стабільністю держави, і з добробутом її громадян".

Він підкреслив, що, створюючи дану робочу групу, російські депутати не збираються втручатися у внутрішні справи України - мова йде лише про рекомендації, які були б для професіоналів корисними і зрозумілими. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі