Російська делегація не буде брати участь у червневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
"Ми тимчасово припинили співпрацю з асамблеєю - на той час, поки діють санкції проти нашої делегації. Про це 26 травня було проінформовано члена Президентського комітету ПАРЄ, керівника групи "євролівих" Тіні Кокса, коли він приїжджав до Москви і зустрічався з головою Держдуми Сергієм Наришкіним" - сказав голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Пушков, пишуть Известия.
За його словами, голова російської Думи Сергій Наришкін надіслав листа голові ПАРЄ Анні Брассер, де "міститься розгорнуте обґрунтування російської позиції щодо Криму і української кризи", а також "критикується рішення ПАРЄ позбавити російську делегацію низки повноважень".
Також Пушков сказав, що голова Держдуми РФ "висловив готовність відвідати Страсбург і виступити там, але лише після відновлення повноважень російської делегації".
Нагадаємо, 10 квітня Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) позбавила російську делегацію права брати до кінця року участь у голосуваннях, делегація також не зможе працювати у керівних структурах асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.
Як пояснюється в документі, "для того, щоб висловити своє засудження і несхвалення дій Російської Федерації щодо України, Асамблея приймає рішення підтвердити повноваження російської делегації, але при цьому призупинити її право голосувати до кінця сесії 2014 року".
Представники РФ не зможуть працювати в керівних структурах Асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами. За такий варіант резолюції проголосували 145 членів ПАРЄ, 21 були проти і 22 утрималися. Російська делегація, згідно з правилами ПАРЄ, участі в голосуванні за "свого" питання не брала.
Асамблея заявила, що політичний діалог повинен залишатися найкращим способом пошуку компромісу і висловилася проти повернення до стереотипів холодної війни. !zn
Читайте також:
ПАРЄ позбавила Росію права голосу і виключила зі своїх керівних органів
Російські депутати не з'явилися в ПАРЄ на слухання питання про позбавлення права голосу