"Жодний переговорів про мир не буде до тих пір, поки певні політики приймають рішення в Києві. Вони хочуть втягнути Росію у повномасштабну війну, оскільки лише так вони можуть утриматися при владі", - сказав Марков журналістам видання.
Зокрема, він розповів, що Кремль хоче усунення від влади прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, голови РНБО Олександра Турчинова і депутата Верховної Ради Андрія Парубія.
Видання нагадує нещодавні попередження Турчинова про те, що Росія може розв'язати повномасштабну континентальну війну, або ж продовжувати виснажувати Україну терористами в Донбасі.
Марков прокоментував, що побоювання Турчинова цілком можуть справдитися.
"Деякі російські сили можуть прийти на допомогу армії Новоросії, якщо українська армія переозброїться і просунеться", - сказав російський політик.
Він також визнав присутність російських військ на Сході України. Зокрема, він підкреслив операції російської армії на українській території в серпні і вересні.
Марков також розповів, що він передає свої поради Путіну через спікера Держдуми Сергія Наришкіна. Часом президент Росії дослухається їх, а часом ні. Він пригадав, як радив Кремлю не визнавати вибори президента і Верховної Ради в Україні. Однак, Москва офіційно визнала нову українську владу.
Півтора місяці тому, за словами Маркова, він порадив інтегрувати зруйнований терористами Донбас в Україну. За його словами, люди, які прожили рік в умовах окупації бойовиками, будуть вимагати розслідувань щодо удару по автобусу у Волновасі і підпалі Будинку профспілок в Одесі. А це створить внутрішньополітичні проблеми в Україні.
Марков похвалився, що Путін послухав його порад і під час останніх прес-конференцій не згадував "Новоросію" і говорив про включення Донбасу в єдиний політичний простір України. Тим часом, ситуація в аеропорту Донецька залишається дуже складною. В штабі АТО повідомляють, що бойовики несуть істотні втрати в живій силі та техніці.
Україна в черговий раз звернулася до Російської Федерації з пропозицією підписати графік імплементації Мінських домовленостей в редакції від 13 листопада 2014 року і забезпечити припинення вогню з 19 січня.
Українська сторона ж намагається повернутися до діалогу про мир. В МЗС заявили, що Київ готовий брати участь у консультаціях тристоронньої контактної групи з підписантами Мінських угод у будь-який час, що було наочно продемонстровано під час скайп-конференцій 19 грудня 2014 і 9 січня 2015 року, а також останньої зустрічі контактної групи в Мінську 24 Грудень 2014.
Напередодні Міністерство закордонних справ Росії повідомило про відсутність відповіді президента України Петра Порошенка на пропозицію президента Росії Володимира Путіна про відведення важкої артилерії від лінії зіткнення в Донбасі.